Acasă > Fără categorie > Girantu’

Girantu’

22 octombrie 2009

Girantul are un rol foarte important în procedura de a obţine un credit. Atât de important că poate credibilitatea împrumutantului mai puţin contează în comparaţie cu  cel ce-şi pune obrazul în joc. Simpli ofiţeri de credit devin concesivi  în faţa fişei fiscale neatractive a doritorului de credit, bazându-se poate mai mult  girant că rambursarea va decurge conform graficului, fără întârzieri sau neplată. Şi creditatul semnează bucuros contractul, gândind că atâta timp cât n-a girat cu bunurile lui, restul nu mai contează.

Mai departe….

  1. slvc
    23 octombrie 2009 la 21:29 | #1

    Mamă, fată, cât ţ-am dus dorul! Ia aici un Corvoisier! Sau vrei un VSOP?

  2. yeonsaeng
    23 octombrie 2009 la 21:30 | #2

    @sebra
    apai nu stii vreo oferta la pene?da sa fi de firma fata ca altfel nu ma bag.gen :[email protected]

    @laurinda
    lu cip i-ai luat belet doar pt dus?batting eyelashes

  3. 23 octombrie 2009 la 21:34 | #3

    @yeonsaeng:
    Am văzut una cu virgulă ,că aia cu pisică nu te avantajează laughing

    @Laura:
    Unde-ai dispărut fată? Ne gândeam că te-a răpit vreun client gay tongue

  4. Laura
    23 octombrie 2009 la 21:34 | #4

    @slvc:
    iau vsop-ul in pahar original, ca corvoisieru’ ala nu-mi miroase a bine winking

  5. 23 octombrie 2009 la 21:35 | #5

    Şi mergeţi dincolo,că slvc nu şi-a cumpărat perdele,da’ are pantaloni noi laughing

  6. Laura
    23 octombrie 2009 la 21:36 | #6

    @yeonsaeng:

    Vine şi el, da’ cu următorul trien…

  7. 23 octombrie 2009 la 21:39 | #7

    @slvc:
    Clipu de mai sus e pentru noi astia, de suntem nightloosers?

  8. 23 octombrie 2009 la 21:41 | #8

    Ma.ia stati asa…care de unde sunteti?

  9. 23 octombrie 2009 la 21:41 | #9

    @Skag: Da, bre!
    haideţi că închid bodega asta şi arunc cheia la canal. Încep să număr! Unu.

  10. 23 octombrie 2009 la 21:42 | #10

    Ia dă clic pe “Sufletu. Comerţului”! În dreapta sus.

  11. Laura
    23 octombrie 2009 la 21:42 | #11

    @Skag:

    Din cavou de la Groparu-s io happy

  12. 23 octombrie 2009 la 21:43 | #12

    şefuuuuuuu… am mai băgat o melodie sănătoasă, că-i fără zahăr, da’ stă la “modelaaaaatttt”…

  13. 23 octombrie 2009 la 21:44 | #13

    @Laura: “te-am cunoscut, bing-bang / în cimitir”… big grin

  14. Laura
    23 octombrie 2009 la 21:45 | #14

    @mifty:

    la nr. 190 e chiar tare rolling on the floor

  15. 23 octombrie 2009 la 21:45 | #15

    @mifty:
    Gata, bre, am aprobat-o. Pune şi tu un singur link per comment, că de-asta se moderizează.

  16. 23 octombrie 2009 la 21:46 | #16

    Da ce ati avut bre cu eftimie astaseara?

  17. 23 octombrie 2009 la 21:47 | #17

    continui numărătoarea. 2. La trei se-nchide astă sală.

  18. yeonsaeng
    23 octombrie 2009 la 21:48 | #18

    @sebra
    hai ca parca-i calduroasa..eee..da` cum imi shade?smug

    @laur
    si nu se teme?

    @fifty
    ..printre boscheti,beng-bang

  19. yeonsaeng
    23 octombrie 2009 la 21:51 | #19

    treeeeeeeeeeeeeei!!!

  20. yeonsaeng
    23 octombrie 2009 la 21:51 | #20

    si stoooop televoting