Acasă > Fără categorie > Sufletu’. Comerţului!

Sufletu’. Comerţului!

Care credeţi că-s mai antipatice dintre astea două: vânzătoarea ciufută sau aia super-amabilă?

Precis c-o să săriţi cu prima variantă.

Nţţ, nţţ! Nici gând. Pe una de-aia care se poartă cu tine de parcă ar strânge-o chiloţii şi tocmai vine de la ultima înfăţişare de divorţ, am învăţat cum s-o iau. Da’ pe aialaltă… mai degrabă invers. Adică ea ştie…

Deci, intru eu într-un magazin de ţoale, ca să-mi omor vreo juma’ de oră până mă întâlneam cu soră-mea, ca să-mi iau perdele. Că de când am ales draperiile alea roşii asortate la aşternuturile de pat de aceeaşi culoare, bărbatu-meu nu mă mai lasă decât supravegheată la cumpărături. Mă bag eu printre galantare şi îmi pierd vremea pipăind stofa unui şal, minunându-mă de croiala unei bluze care putea fi la fel de bine şi tricou pentru fitness de fiţe, dar şi o rochie de seară mai sumară, şi probând într-un final un fes care arăta ca o ciupercă otrăvitoare. Cum nu-s defel trupeşă, cred că vânzătoarea nici nu m-a remarcat de la început, că era ocupată cu clientela. La un moment dat, mai rămăsese doar o cumpărătoare nehotărâtă în magazin, asupra căreia îşi concentra întreaga energie şi solicitudine.

Mai mult…

  1. 24 octombrie 2009 la 13:25 | #1

    E banda mică de upload la server. O să deschid altă sală.

  2. yeonsaeng
    24 octombrie 2009 la 13:26 | #2

    @Ciprian: nu stai mult

    @flo
    numa intr-o plimbare o tii..

  3. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:27 | #3
  4. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:30 | #4

    Îi mai bine. Adică server not found! Tot e ceva, măcar mă bag în seamă…

  5. 24 octombrie 2009 la 13:31 | #5

    @YooBi
    Asta cu “nu sta mult” la masa e ca si cum ai spune omului.. “sta-ti-ar mancarea in gat”. Vad eu cat o dura pranzul. Vrei sa mor inecat?

  6. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:33 | #6

    Ultima încercare, după care, dacă nu îmi iese, daţi fuguţa la mine pe blog, băgaţi-vă în blogroll la “el praso” şi amestecaţi-vă printre nuntaşi! Merită!
    nunta

  7. 24 octombrie 2009 la 13:33 | #7

    @slvc:
    Acum îţi merge. Ai uitat http-ul.

  8. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:34 | #8

    Hai că mă’c şi io la masă! Revin cu forţe proaspete!

  9. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:37 | #9

    nunta
    N-am uitat, bre, că am copiat cu copy-paste, şi l-am schimbat pe “t cu “p” doar. Mai bine recunoaşte că ai băgat moderarea pe noi, Machiavelli!

  10. 24 octombrie 2009 la 13:40 | #10

    @slvc: ia de-ncearcă link-ul. Din comentariul tău. Si mai aruncă un ochi la 229, că am modificat în consecinţă.
    Nu, nu 229, ci 292

  11. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:45 | #11

    poze
    Să văd acum!

  12. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:47 | #12

    Ăsta văd că nu l-ai “cenzurat”! Ia să mai încerc odată cu celălalt!
    nunta

  13. yeonsaeng
    24 octombrie 2009 la 13:47 | #13

    @cip
    da n-ai zis ca la masalaughing
    hai ca ma`c la nunta…m-a nenorocit de-o ureche slvc de cand ma striga

  14. slvc
    24 octombrie 2009 la 13:50 | #14

    Yes, yes, yes!
    Şi M-AM DESCURCAT SINGURĂ, măh!
    (Mersi, tetrisule! Să nu te faci profesor! Dar măcar ai răbdare cu tutele ca mine… Mersi, Flo!)
    Acum îmi va tihni şi mie mâncarea. Poftă bună la toţi!

  15. 24 octombrie 2009 la 13:55 | #15

    @slvc:
    Ai uitat că pot să-ţi editez comentariile? Nerecunoscătoareo!!!!

  16. yeonsaeng
    24 octombrie 2009 la 14:11 | #16

    @tetris
    am ragusit de la atatata scrolait…
    e?

  17. 24 octombrie 2009 la 14:12 | #17

    @yeonsaeng:
    Acu’ pun de altă sală.

  18. yeonsaeng
    24 octombrie 2009 la 14:14 | #18

    @tetris
    apai pune

  19. yeonsaeng
    24 octombrie 2009 la 14:15 | #19

    -

  20. 24 octombrie 2009 la 14:24 | #20

    @m3bis: pe scurt, mă pricep la php ca şi zozo, dar am depistat problema, numai că nush unde dracu’ să mă uit în alea 20 de .php-uri din rădăcina lui “blog”.
    că acolo rezidă problema, şi dacă transform folderul “blog” în folder / am pus-o cu talent cu astea 2 posturi, şi cu nişte cozi…
    din 2 una…
    - ori îmi dai add pe mess (e idul tot ăla ca mailul)
    - ori îmi spui cum naiba să-l mut cum trebuie în root, că de-aia e adresa cu /blog la coadă…

  21. 24 octombrie 2009 la 14:26 | #21

    şi ceva mai haios: un tip speră că alienii există, au acces la net, şi că ştiu româneşte.
    altfel nu-mi explic poza asta: http://costy35.ribs.ro/images/pamant.jpg

  22. 24 octombrie 2009 la 14:44 | #22