Acasă > Bârfe > Bine aţi venit

Bine aţi venit

Sală nouă pentru plângeri.

  1. 16 noiembrie 2009 la 22:33 | #1

    @Laura
    Nu ma indopa cu foi ca au chimicale in ele.

  2. 16 noiembrie 2009 la 22:33 | #2

    Salut Floriane
    Da si mai faci?

  3. 16 noiembrie 2009 la 22:33 | #3

    @Florian – Pai nu-i bine si asa? in lipsa lu’ the real thing, merge si surogatul. Ca d-aia se inventara sex-shoapele, de par exampla..

  4. Florian
    16 noiembrie 2009 la 22:34 | #4

    @Laura
    Pe unde bântui, strigoiţo? Te-ai retras în cavou fără să spui o vorbă?

  5. 16 noiembrie 2009 la 22:35 | #5

    Mai, dar ma luai cu vorba si uitai sa ma laud. Lume, lume, pentru prima oara in viata facui o prajitura care mai si iesi! Realizare epocala!! Mai, si inca cum! Am mancat juma’ de tava si ma abtin din rasputeri sa n-o halesc si pe-ailalta tot acuma..

  6. Florian
    16 noiembrie 2009 la 22:40 | #6

    @N.A.
    Ei, şi tu acum, sex-shoapele. Acolo nu găseşti numai gonflabile şi vibratoare, dacă la astea te-ai gândit. N-am intrat niciodată pe acolo, dar cred că găseşti şi alte chestii, nu numai surogate. Mai există şi adaosurile, cam cum e frişca la cafea.

  7. pepe
    16 noiembrie 2009 la 22:41 | #7

    @N.A
    Sa bei bere fara alcool este ca cand te-ai duce la striptiz si ai spune ca ai fost la femei.

  8. Florian
    16 noiembrie 2009 la 22:42 | #8

    @N.A.
    Felicitări pentru prăjitură că îţi ieşi, dar dacă mănânci şi cealaltă jumătate de tavă o să-ţi mai iasă o dată.
    Ce fel de prăjitură?

  9. 16 noiembrie 2009 la 22:42 | #9

    @Pepe,
    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

  10. Laura
    16 noiembrie 2009 la 22:44 | #10

    Prajitura? Hmmm… ce pofte imi faci N.A. tu si Cipi cu poalele lui in brau… mai si eu nu stiu numa’ sa gatesc, fara sa fac prajituri sad

    NA felicitari! happy

  11. pepe
    16 noiembrie 2009 la 22:44 | #11

    Prajitura are zahar sau indulcitor ? Oricum felicitarile mele !!

  12. 16 noiembrie 2009 la 22:49 | #12

    Ce-o fi atât de greu să faci o prăjitură?? E treabă simplă că poţi improviza!!!

  13. pepe
    16 noiembrie 2009 la 22:53 | #13

    Nu-i asa?
    Tzaca-paca.
    Eu am facut ciorba de burta si m-am lasat de sportul asta. O saptamana am mancat la ea.

  14. Florian
    16 noiembrie 2009 la 22:54 | #14

    @pepe
    Cred că prăjitura e cu îndulcitor şi se serveşte alături de un păhărel de lichior, tot cu îndulcitor şi fără alcool.

  15. Florian
    16 noiembrie 2009 la 22:55 | #15

    @pepe
    Mmmm, ciorbă de burtă! Ai fost mai tare decât Julius, cu ceafa lui de porc.

  16. pepe
    16 noiembrie 2009 la 22:55 | #16

    Deci, mi-a trecut toata pohta. Ma duc sa ma uit la documentarele educative de pe Spice.

  17. pepe
    16 noiembrie 2009 la 22:57 | #17

    Aaaaaaaaa, Discovery. Sefu’ fa ceva sa pui botonu’ ala de edit , ca ma apuca damblilili bre.

  18. pepe
    16 noiembrie 2009 la 22:58 | #18

    @Florian
    Mananca si tu o saptamana intreaga ciorba de burta, ca parca era Fat-Frumos. In loc sa scada crestea.

  19. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:01 | #19

    @zebruţa
    Cu prăjiturile e treabă simplă şi poţi improviza, dacă te pricepi. Dacă mă bagi într-o cămară cu alimente mă descurc să improvizez ceva din ce găsesc pe acolo, dar la dulciuri n-aş avea curaj să mă bag. Cu nişte clătite sau cu o cremă de zahăr ars mă descurc, dar la altceva îmi prind urechile. Nu vorbesc de cutiile de prafuri de la Dr. Oetker, pe alea ştie să le facă oricine, după reţeta de pe ambalaj.

  20. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:02 | #20

    @pepe
    Păi ce făcuşi bre, preparaşi ciorbă din toată burta vacii?

  21. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:03 | #21

    Strigoiţoooooooooooo! Pe unde îţi umblă oasele?

  22. pepe
    16 noiembrie 2009 la 23:04 | #22

    Cred ca avea si vitel, ca nu-mi dau seama. Oricum, sa stii de la mine ca ochii sunt mai mari ca burta.
    Sau reteta era pentru un restaurant.

  23. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:07 | #23

    @pepe
    Poate ai pus şi ce avea burta în ea. D’aia ţi-o fi ieşit aşa de multă şi, în loc să scadă, dospea.

  24. 16 noiembrie 2009 la 23:07 | #24

    @Flo,
    Alea de la Dr. Oetker sunt prăjituri? rolling on the floor)))

  25. Laura
    16 noiembrie 2009 la 23:08 | #25

    Pepe, cred ca erai mortal cu ciorba aia de burta happy
    Magarusule, la dulciuri ne potrivim: doar clatite stiu si eu sa fac sad
    Sebruto, cum sa improvizez la prajituri? N-am imaginatie aici deloc thinking Ai un tric?

  26. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:10 | #26

    @zebruţa
    Sunt fel de fel de cutii cu prafuri de budinci, de creme, de frişcă, de blaturi. N-ai văzut prin magazine? Dacă faci blatul dintr-un praf şi crema din altul, zici că ai făcut prăjitură.

  27. 16 noiembrie 2009 la 23:15 | #27

    @Laura,
    Serios,sunt nişte proporţii standard între ingrediente.Şi liber la imaginaţie tongue

  28. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:15 | #28

    @Laura
    Clătite umplute cu o cremă făcută din brânză proaspătă de vaci + telemea + smântână (toate în cantităţi egale, poate smântână ceva mai multă) + piper + mărar, aşezate în tavă, acoperite cu smântână şi băgate la cuptor, pentru vreo jumătate de oră.

  29. Laura
    16 noiembrie 2009 la 23:18 | #29

    Am incercat o data… de ziua mea. La lucru fiecare trebuia sa duca o prajitura facuta singur… oooo… la mine a fost ceva ca o crema, ca aluatul nu s-a ingrosat hihihi, dar or mancat toti, de rusine hihihi

  30. Laura
    16 noiembrie 2009 la 23:20 | #30

    dar sa vedeti ce prajituri or facut unii colegi de-ai mei… bleac… dar toti am mancat de la toti, chiar si prajitura la care aluatul inauntru era inca mai crud hihihi, dar no murit nimeni happy

  31. Laura
    16 noiembrie 2009 la 23:28 | #31

    Cotcodacilor, va urez noapte buna!
    M3bis, buna noua casa, mai zugravim la ea, dar e bunahappy

  32. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:32 | #32

    @Laura
    La tine la serviciu cred că e concurs, care prăjitură reuşeşte să vă bage în spital. Se vede treaba însă că v-aţi călit, puteţi să mâncaţi şi prăjitură din scoarţă de copac.

  33. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:33 | #33

    @Laura
    Noapte bună, strigoiţo. Vise plăcute, puricii să te sărute (păcat că n-am emoticonul ăla cu limba scoasă).

  34. Florian
    16 noiembrie 2009 la 23:35 | #34

    De fapt cred că mă retrag şi eu, să văd pe la teveu care-i treaba cu nişte milioane de dolari care nu ies la vopsea.
    Noapte bună celor care mai sunteţi pe aici.

  35. 17 noiembrie 2009 la 10:31 | #36

    mei, cheschi se pas isi? vie omu din conjed si nu va mai gaseste, pun pariu ca de mine ati fugit!

  36. 17 noiembrie 2009 la 11:28 | #37

    Neatza si multumesc de felicitari! big grin Trebuia sa rad eu si cealalta jumatate de prajitura, ca dup-aia a venit musiu le sot si a ras tot fara pic de mila.. Si m-a si izgonit de la calculator, pe motiv ca avea treaba.. Ca parca eu jucam bambilici, zau!big grin

    Laura, e f.f.f.f. simpla! Ca am reusit pana si eu sa o fac!! Eu eram mare bucatareasa la mancaruri, dar prajituri nu credeam sa ajung vreodata sa fac. E un fel de pandispan (aluat din oua, zahar, lapte, unt, faina, praf de copt mixate laolalta, oarecum simultan) in care bagi fructe din compot sau proaspate. sau nu, ca asa bun a iesit, ca mergea si fara.. Nu stiu daca am voi s abag link, dar aci am gasit-o: http://amalia-mylife.blogspot.com/2008/07/prajitura-rapida-cu-visine.html
    Super duduita asta, asa frumos explica..

  37. 17 noiembrie 2009 la 11:44 | #38

    @NA
    Aici ai voie cu linkuri, chiar si cu poze cu tine in sortul de bucatareasa. Iar de consideri ca niste fotografii cu prajitura pe care chiar tu ai facut-o (nu poza de pe net, ci de la tine din bucatarie) ar intriga-o pe Laura sa se apuce de experimente dulci in bucatarie, eu te indemn sa le sharezi aici.

  38. 17 noiembrie 2009 la 11:47 | #39

    @Ciprian – Bine, mai fac oricum o tava diseara si o pozez! big grin

  39. 17 noiembrie 2009 la 12:38 | #40

    @N.A.
    big grin O consider o promisiune.

  40. Laura
    17 noiembrie 2009 la 17:58 | #41

    In asteptarea prajiturii lui N.A. plec si eu acasa si pe drum imi cumpar o prajitura. Nu de alta, dar sa nu ud tastatura… Is curioasa daca a lui N.A. arata mai bine happy

  41. 17 noiembrie 2009 la 18:38 | #42

    Hopa,s-a schimbat tapetul winking

  42. 17 noiembrie 2009 la 21:40 | #43

    Laura : “..sa nu uzi tastatura..”, “..daca a lui N.A.arata mai bine..” big grin Sa inteleg ce vreau eu?big grin

  43. 18 noiembrie 2009 la 01:45 | #44

    Aaaa… s-a mancat prea repede… s-a nimerit sotu’ la fix si in 2 minute tava era goala… hee hee Maine seara incerc sa stau cu aparatul pregatit langa!

  44. 18 noiembrie 2009 la 01:50 | #45

    N.A. :Aaaa… s-a mancat prea repede… s-a nimerit sotu’ la fix si in 2 minute tava era goala… ) Maine seara incerc sa stau cu aparatul pregatit langa!

    Da daaaa, iar elefantelul Pompi a reusit sa invete sa croseteze.
    Cauta in Tema interimara si ai sa vezi ca ne-am gandit si noi la scuza asta. big grin