Acasă > Bârfe > Iar ne strângem bagajele….

Iar ne strângem bagajele….

Şi ne mutăm. În curând. Am găsit un loc unde putem face ce vrem noi din wordpress. Adică smiloi, editare de comentarii, butoane cu răspunde. Acum discut cu apropitaru. Să fiţi pregătiţi.

  1. 21 noiembrie 2009 la 17:59 | #1

    mi-au dat parintii de munca laughing : dus la padure, taiat copaci, adus trunchiurile acasa, rasuflat 10 minute, apuca-te de taiat lemne (la bustul gol, desigur) si nici nu stiu cum a trecut timpul. Sa nu le dau satisfactie alor mei (Iar somezi, bre??) am muncit cu placere.. sa vada ca eu sunt acum barbatul in casa laughing

  2. Florian
    21 noiembrie 2009 la 18:00 | #2

    Salut, Ciprian

    @yoyo
    Ce sa fac fata, ca pe strigoite nu le poti lega in lanturi. Da’ nu-mi fac griji, ca am cheia de la cavou. Daca o ia razna cu pepe, o duc la loc in cavou, o incui acolo si arunc cheia la canal.

  3. 21 noiembrie 2009 la 18:00 | #3

    acum nu ca m-as plange, dar mi-ar trebui un masaj.. abia am mancat, cred ca in lipsa mea au intrat vecinii in apt si au pus plumb in linguri.

  4. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:03 | #4

    @cirprian
    laughing eeei,daca te-ai facut barbat ii semn bun
    @florian
    cum e putin invizibila,incape si in canal…atunci sa vezi nopti nedormite

  5. Florian
    21 noiembrie 2009 la 18:06 | #5

    @yoyo
    Cu cine Doamne iarta-ma zici ca nu-si doarme noptile prin canale? Ca doar nu s-o baga si pepe in canal dupa ea.

  6. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:10 | #6

    @flo
    laughing))ba ca da,ca tie nici urechea nu-ti incape

  7. Laura
    21 noiembrie 2009 la 18:10 | #7

    Salutari la toti! Dar si pa, ca pot sta mult! Plec la Cuba-Night! ce.o fi asta va povestesc maine , ca nici eu nu stiu exact thinking

    Cipi, nou look laughing fain, fain
    Yoyo, acum inceputul e mai greu, vorba lui Cipi, nu stiu nici eu ce cauta visinele alea la fund. Eu le-am pus deasupra si nici prajitura n-am intors-o hahaha… acm trve sa mai exersez hihihi sau mai bine altcineva la rand big grin

  8. Laura
    21 noiembrie 2009 la 18:12 | #8

    magarusule, prin canale ma cauti? Apoi inca n-am golit chiar toata sticla de cognac sa nu mai stiu pe unde dorm big grin

  9. Laura
    21 noiembrie 2009 la 18:13 | #9

    Deci, pa si o seara faina la toti happy

  10. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:13 | #10

    @laura
    fugi fata,fuuugi
    am presea ca urmeaza cip sa ne demonstreze abilitatile lui culinare…numa el sa rada de tine?
    petrecere frumoasakiss

  11. 21 noiembrie 2009 la 18:15 | #11

    buna si la revedere, laurico. distractie placuta.

  12. 21 noiembrie 2009 la 18:18 | #12

    YoYo.. Iooo sa ma fac de ras? Neaaah.
    Eu mi-am propus sa o conving pe NA as puna poze si a pus, m-am vb cu ea as puna poze sa o convingem pe Laura sa se apuce de gatit prajituri si am reusit. Si acum e cazul sa inchidem subiectul asta. big grin Ca poate le mai vine unora aceeasi idee.

  13. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:20 | #13

    @cip
    laughing)si ti-ar pica rau,a? sau ne-ar pica noua rau la stomac..

  14. 21 noiembrie 2009 la 18:22 | #14

    Nu neaparat. Plus ca sunt in perioada in care incerc sa o fac pe sor’mea la psihic sa gatesca laughing.

  15. Florian
    21 noiembrie 2009 la 18:23 | #15

    @Laura
    Aha, ai vazut ca a venit vorba de gagicareala ta cu pepe si ai intins-o, hai?
    Da’ ce look nou are Ciprian, ca eu n-am observat.
    La prajitura aia, eu tot nu inteleg care-i diferenta daca visinele sunt mai sus sau mai jos, ca gustul e acelasi.
    Petrecere frumoasa la noapte, strigoito.

  16. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:23 | #16

    hai ca poti..daca au reusit strigoitele sa se joace cu focul..

  17. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:24 | #17

    @flo
    cum nu intelegi? e mare diferenata intre jos si sus.de`xemplu…aaaa,..mdarolling on the floor

  18. 21 noiembrie 2009 la 18:25 | #18

    big grin Nu intru eu in intreceri culinare. Daca se enerveaza fetele ma fac de ras laughing

  19. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:27 | #19

    laughing)aaa daaa… tu te joci numai de-a mama si de-a tata.

  20. Florian
    21 noiembrie 2009 la 18:31 | #20

    @yoyo
    Eu vorbeam de visine, fata, nu de vii si ne…

  21. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:32 | #21

    @flo
    rolling on the floorrolling on the floor

  22. 21 noiembrie 2009 la 18:34 | #22

    si de-a copilul de multe ori…

  23. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 18:38 | #23

    jocul meu preferat

  24. 21 noiembrie 2009 la 18:42 | #24

    sa faci pe copilul e o chestiune serioasa. nu ma joc eu cu treburi din astea… m-am perfectionar. nici cand eram pici nu-mi ieseau toate ca acum.

    e relaxant si interesant chiar si pentru mine sa ies din scoarta adultului la 24 de ani laughing

  25. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 19:00 | #25

    @cip
    niciodata nu-i tarziuhappy

    cam bate vantu pe-aici…

  26. 21 noiembrie 2009 la 20:10 | #26

    Chiar asa.. si ce ne bate vantul. Ma rasfir si eu spre alta zare. Daca e urgent, dati-mi bip, daca nu.. ramanem asa si va sun eu din cand in cand. Bye.

  27. yeonsaeng
    21 noiembrie 2009 la 23:35 | #27

    @cip
    biiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip
    bye
    si acu da-mi voie sa rad si sa-ti mai dau un biiiiiiiiiiip

  28. 22 noiembrie 2009 la 09:17 | #28

    Aaaaaaaaaaaaaaa… Asta e ora de bipuit? tongue Dormeam deja de vreo 4 ore. Eehee si inca mai am de recuperat in serile urmatoare.

    Buna dimineata, zorilor.

  29. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 09:40 | #29

    neatza,neatza!!.. si ma jur ca mai buna de atata nici nu poate fi
    vezi ca-mi esti dator cu niste biiiipuuurii

  30. m3bis
    22 noiembrie 2009 la 09:49 | #30

    Neaţa, cotcodacilor!

  31. 22 noiembrie 2009 la 10:00 | #31

    Neata Yeono. biiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip biiiiiiiiiiiiiiip Vezi ca mi-o intrat casuta laughing

    Neata M3bi.
    Ce vreme frumoasa este azi in judet. Numai buna de iesit la vot si .. la terasa. laughing

  32. m3bis
    22 noiembrie 2009 la 10:03 | #32

    @Cipri
    Da, da.
    În altă ordine de idei, ce-ai făcut bre, iar, la bloagă? că iar nu-ţi merge…

  33. 22 noiembrie 2009 la 10:05 | #33

    Nu stiu ce are. O sa mearga el.

  34. melami
    22 noiembrie 2009 la 10:17 | #34

    Neaţa!
    Şi, propun ca titlul de cel mai optimist sindicalist să fie acorat Căpitanului! rolling on the floor

  35. m3bis
    22 noiembrie 2009 la 10:18 | #35

    @melami
    De acord.

  36. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 10:21 | #36

    @tetris
    mai cobori fata,pintre pamanteni?

    @melami
    eeeeeei,meli melo,eu as propune cel mai optimist craciunel

    @cip
    atunci lasa colo un mesigi

  37. m3bis
    22 noiembrie 2009 la 10:22 | #37

    Mă apuc să mut posturile. Pe http://cotcodacii.ro . Adică, pe măsură ce mut posturile şi comentariile vor dispărea de pe blogul ăsta. Sala asta o să rămână deschisă până reuşesc să mut tot.

  38. 22 noiembrie 2009 la 10:31 | #38

    Webatu?? Parca suna ca Turbatu… sa vezi ce turbo cotcodacim pe acolo laughing

  39. 22 noiembrie 2009 la 10:33 | #39

    Sa inteleg ca azi toata ziua alegem… cate ceva.

  40. 22 noiembrie 2009 la 10:38 | #40

    aa.. optimist rau.. abia astept momentul cand pot sa strig in gura mare… Captain Christmas save his blog laughing

  41. 22 noiembrie 2009 la 03:52 | #41

    big hug De Proba

  42. 22 noiembrie 2009 la 03:52 | #42

    Proba a esuat. sad

  43. M3bis
    22 noiembrie 2009 la 03:53 | #43

    Stai bre, Ciprică. Că mai am de treabă… big grin

  44. Laura
    22 noiembrie 2009 la 12:54 | #44

    Biiiip si io! Neatza la cotcodaci si cotcodace! Hic… mai am umpic de metzatala de la cottailurile alea de azi noapte… big grin

  45. Laura
    22 noiembrie 2009 la 12:55 | #45

    Bai, da iubte ati mai fugit, de va caut peste tot pana dau de voi. Maestre de cate ori ne mai mutam? Ca io de abia m-am obisnuit cu alalalt… thinking

  46. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 13:00 | #46

    iaaar tre sa schimb adrisantu whew

    @laura
    si tu ai credit fata?
    ce faci?cum a fost aseara?happy

  47. Laura
    22 noiembrie 2009 la 13:07 | #47

    Deci am invatat si eu acum cativa pasi de salsa big grin
    O fost fain: oameni de toate varstele dansand sau incercand sa danseze salsa: de pe la 20 de ani la 70 de ani happy

    uite

  48. Laura
    22 noiembrie 2009 la 13:09 | #48

    Yoyo, ti-ai schimbat freza laughing
    Credit? Adeca la banca sau ce fel de credit thinking

  49. Laura
    22 noiembrie 2009 la 13:11 | #49

    Mancarea o fo buna… ceva mai ciudat a fost ciuperci cu maioneza si kiwi, dar o fo bun si aia… si fructe exotice… unele bune, altele nu prea pentru mine.

    Da’ cocteilurile o fost tare-tare bune… ca o trebuit sa vin cu taxi acasa, ca a trebuit sa las masina acolo hihihi… am luat-o azi dimineata.

  50. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 13:11 | #50

    lauara
    adeca lucu..este ca-s mai pufoasa acu?
    laughing)))pai daca ne dai bipuri..
    ne dai si nou niste lectii? eu vin cu tangoul
    1 2 3 picior in stanga 1 2 3 picior sus joslaughing))dupa cap si peste cap

  51. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 13:12 | #51

    nici nu vreu sa stiu cam cum dansai salsa spre dimineatarolling on the floor)

  52. Laura
    22 noiembrie 2009 la 13:14 | #52

    Io inca nu deslusesc prea bine poza, dar poate vine cu timpul… ca acum mi-s cam impaienjenitzi ochii big grin

  53. M3bis
    22 noiembrie 2009 la 13:15 | #53

    gata, sper că e ultima mutare. Aici avem voie să dărâmăm şi pereţii…. big grin
    Acu negociez cu meseriaşii să ne pună de toate…

  54. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 13:15 | #54

    un copilas miiiic si scuuuupm

  55. Laura
    22 noiembrie 2009 la 13:15 | #55

    E, no fost chiar asa de dimineata… doar vreo doi happy

  56. yeonsaeng
    22 noiembrie 2009 la 13:16 | #56

    @tetris
    unde ziceai ca-i botonul de edit?

  57. M3bis
    22 noiembrie 2009 la 13:18 | #57

    @yeonsaeng
    Stai, fată. Toate la timpul lor. Vedeţi că am deschis sală nouă.

  58. Laura
    22 noiembrie 2009 la 13:19 | #58

    Hehehe… sa daramam peretii si sa dam muzica la maxim… si sa ne dantuim laughing

    Yoyo, am vrut sa intru la tine pe blog sa vad poate e acolo poa mai mare, dar nu stiu de unde sa te iau thinking

  59. M3bis