Acasă > Bârfe > Băsescu şi palma lui

Băsescu şi palma lui

Bre, îs nervos.

Ţin să precizez că nu sunt nici pro nici anti Băsescu.

A apărut filmuleţul ăsta pe net.

Vai. Băsescu loveşte un copil. Un copil, măi! Aţi văzut?

Apar dezminţirile.
Prima:

Rahat. Băi dezminţitorilor! Voi la câte spectacole aţi participat în viaţa voastră? Voi de spoturi luminoase nu aţi auzit?

După care a doua:

Iarăşi, tura asta asta, rahat cu apă rece. Bre, specialiştilor în antropometrie, voi nu ştiaţi că mâna se îndoaie din cot?

Şi dezminţiri or să mai apară….

Problema este alta. Oare câţi bani o fi luat cel care a filmat chestia asta acum 5 ani? Şi cât s-o fi perpelit până să se hotărască cui să o vândă?

Tot nervos am rămas.

  1. Florian
    27 noiembrie 2009 la 20:48 | #1

    Normal că tipul/tipa care a scos filmul de la secret s-a umplut de lovele. Nu ştiu de ce te deranjează chestia asta, tu l-ai fi dat moca? Asta se întâmplă peste tot în lume şi n-o să fim noi mai catolici decât papa.
    Tu ţii să precizezi că nu eşti nici pro nici contra Băsescu. Eu ţin să spun răspicat că sunt împotriva lui Băsescu. Si nu aşa, oricum, sunt dintre ultraşii cei mai înverşunaţi, ăia care în 2004 l-au votat pe Băsescu cu amândouă mâinile.
    P.S. Dar de fapt cu cine mama naibii stau de vorbă? Tu eşti, tetris?

  2. M3bis
    27 noiembrie 2009 la 20:50 | #2

    da, da. Prin fraza în care precizam ca nu sunt nici pro nici anti, vroiam să spun că pe 6 decembrie nu mă duc la vot. Că nu am cu cine vota….

  3. 27 noiembrie 2009 la 20:59 | #3

    căcat, speram ca măcar aici să scap de aiureala asta!!!!
    btw, io îl votez pe băse!
    nu pentru că “e cel mai bun”, ci pentru că aşa se sparge mai repede buboiul.
    dacă nu votaţi… mai bine emigraţi.
    pentru că aşa măcar n-o să fiţi degeaba pe spinarea mea!

  4. M3bis
    27 noiembrie 2009 la 21:09 | #4

    @mifty
    Bre, şi eu speram să scap. Dar de manipulare nu scapi nicicum. Eu am vrut doar să-mi spun punctul “meu” de vedere. Ca şi riga, în 2004, tot pe Băse l-am votat. Şi n-am “trăit bine”….

  5. silavaracald
    27 noiembrie 2009 la 21:15 | #5

    Hai să-mi zic şi eu părerea…
    M3bis, să nu mergi. Asta nu înseamnă că nu vei vota, pentru că sunt alţii mai iuţi de mână care or s-o facă în locul tău. Deci, s-ar putea să votezi fără să ştii că ai făcut-o, fie că mergi sau nu la urne. Mai bine anulează-ţi buletinul de vot. Măcar aşa poţi fi sigur de ceva.
    Flo şi mifty: vă respect opiniile. Mi se par corecte, fiecare în felul lor.
    Eu voi merge. Pentru mine, poate, n-aş face-o. O să-mi exprim opinia pentru nepoţii mei.
    Iar filmul… trucat sau nu, chiar nu mă interesează. Poate fi luat ca o metaforă, dacă nu mai mult…

  6. M3bis
    27 noiembrie 2009 la 21:24 | #6

    Am găsit şi o dezminţire relativ pertinentă. Nu ca cele de înainte. Ştiţi că sunt grafican de profesie şi nu mă dau cu una, cu două…. Oricum, campania asta îmi provoacă… bleah…
    Iată şi dezminţirea:

    Daţi pe PLAY de vreţi să auziţi şi ceva sonor…
    P.S. Îmi place geaca gagiului…. :D

  7. Laura
    27 noiembrie 2009 la 21:26 | #7

    Buna seara tuturor. Am gatat si eu pe saptamana asta de alregat dupa banii. acum urmeaza sa-i cheltui big grin
    Io nu prea am ce zice decat ca ai mei, Maestre, exact ca si tine or zis, anume ca n-au cu cine vota. Si nici ei nu vor merge la vot. Io nu stiu daca asa-i mai bine sau nu, dar ei asa isi exprima nemultumirea adanca. Si si asta e la urma urmei un semn de alarma pentru politicienii.

  8. Florian
    27 noiembrie 2009 la 21:36 | #8

    @mifty
    Să mor dacă pricep ce-ai vrut să zici, dar după trei pahare de vin e scuzabil. Cum dracu’ se sparge mai repede buboiul, dacă iese iar Băse?

  9. Laura
    27 noiembrie 2009 la 21:39 | #9

    Magarusule… happy
    adica te-ai dat la beute? De suparere? Sau ca-i vineri azi big grin

  10. Florian
    27 noiembrie 2009 la 21:43 | #10

    @Laura
    Te pupic, strigoito kiss

  11. M3bis
    27 noiembrie 2009 la 21:44 | #11

    Şi o dezminţire în direct…..

    rolling on the floor

    Luată de aici.

  12. Florian
    27 noiembrie 2009 la 21:48 | #12

    @Laura
    Nici de supărare, nici că e vineri. Am eu astăzi aşa, o bucurie, care trebuie cinstită cu un vinişor winking

  13. Laura
    27 noiembrie 2009 la 21:51 | #13

    @M3bis
    rolling on the floor rolling on the floor
    Bai, dar ce campanie electorala josnica… bleac.
    Si io l-am votat pe base acum 5 ani big grin
    Dar acum nici io nu ma duc la vot ca 1. e prea multa bataie de cap sa cer prin scrisoare si 2. nici eu nu stiu cu cine. Si apoi io am votat aci partidul cancelariei happy

  14. Florian
    27 noiembrie 2009 la 22:01 | #14

    @Laura
    Partidul cancelariei nu-i de ajuns, aşa să ştii. Trebuie să votezi şi cu măgăruşul, dacă vrei să voteze şi el cu strigoiţa. Eeeiii…

  15. 27 noiembrie 2009 la 22:02 | #15

    @Florian
    simplu: dacă se vede iar preşedinte, o să i se urce la cap.
    asta n-ar fi de mirare, dar aşa o să facă fără să-l îndemne nimeni câteva greşeli în aşa hal de nasoale că… nu m-ar mira deloc să calce pe urmele lui ceauşescu!!!
    şi aşa, poate-poate îşi dă seama “mămăliga românească” pe cine-a pus “să aibă grijă de ea”…
    de-asta-l votez!
    ca să iasă iar preş, să se creadă superman, şi s-o ia în bot când se crede mai tare!

  16. Laura
    27 noiembrie 2009 la 22:10 | #16

    Aici e o coalitie negru-galbena la guvernare, e dupa mine ok. Galbenul va trebui sa fie mai atent sa nu se decoloreze prea repede. Rosu e in opozitie. Rosu imi place mai ales la fuste big grin

    Magarusule, dar ce functie vrei, ha? Iubitor de strigoita? hee hee

    Mifty, esti tare, ai niste argumente, de mai ca m-ar convinge sa merg la vot happy

  17. sebra
    27 noiembrie 2009 la 22:12 | #17

    @mifty
    Iaraşi îţi spun că nu merge cu psihologia inversă pe care o spui tu.
    Ai grijă să nu-ţi duci copiii la vreun miting de-a lui big grin

    @M3bis
    Nu cred că mai contează daca filmul e trucat sau nu, prima lui reacţie arată că un asemenea gest, nu-i este străin.

  18. Florian
    27 noiembrie 2009 la 22:17 | #18

    Plec pentru juma’ de ora. Va las sa il beliti pe Base in lipsa mea.

  19. 27 noiembrie 2009 la 22:21 | #19

    @sebra
    o să meargă, fii pe pace!!! hee hee

  20. Laura
    27 noiembrie 2009 la 22:32 | #20

    Bre, mie una, din afara privind lucrurile, mi se pare ca se discuta cam pe langa subiect. Pai asta e problema? Daca Base a dat sau nu in ala? Mama-sa lui ala sa se ocupe de fii-su, iar restul de probelmele adevarate ale tarii. Vai de capul nostru Romanie, daca nu ai cu ce-ti bate altfel capul sad sau poate o duce prea bine tarisoara si chiar nu are alte ploblema thinking

  21. M3bis
    27 noiembrie 2009 la 22:45 | #21

    @Laura
    Cam ai dreptate…..

  22. silavaracald
    27 noiembrie 2009 la 22:50 | #22

    @Laura, din păcate nu e aşa de simplu. Nu vorbim doar ca mame, ci ca persoane care suntem luate la palme de cinci ani de cineva care ne-a promis că o să trăim bine. Ne primeşti în Germania, alături de tine? Poate aşa am fi şi noi mai relaxate. Eu nu spun că sunt convinsă că i-a dat copilului ăla o palmă, ci că reacţia lui primă a fost să admită că, la o adică, ăla micu ar fi meritat-o dacă a scos prostii pe gură. Cu un preşedinte mardeiaş nu mă simt chiar cofortabil.
    @mifty. Sunt de acord şi cu tine. Sigur că va exploda din nou mămăliga românească. Peste 50 de ani, ca data trecută! Eu n-am timp să aştept. Poate tu ai…

  23. 27 noiembrie 2009 la 23:03 | #23

    ştiţi ceva… propun să votăm ca politica să fie aici tabu.
    aici, pe blogul sindicatului!
    nu de alta, dar ne facem nervi degeaba, şi, oricum, nu rezolvăm nimic.
    la urma-urmei, e locul unde “ne simţim din nou copii”, sau cam aşa ceva!! hee hee
    de acord??? big grin

  24. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:03 | #24

    Sefa, nu-i vorba de Germanica sau Romanica, e vorba de Politica… si se pare ca la noi, pentru ca sunt si cetatean roman cat ma aflu pe teritoriul mioritic, e cam jalnic. Problema e ca multi au impresia ca pe “cei de dincolo” ii doare-n cot. Ei bine, nu-i asa. Cate proiecte nu au ajuns la gunoi, doar din cauza clasei politice romanesti… din pacate.

  25. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:05 | #25

    @mifty
    Mifty io aici votez cu tine. Uite chiar si un pupic kiss
    dar vezi, sa nu alfe magarusul, sterge-ti iute rujul de pe obraz hee hee

  26. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:09 | #26

    Auzi, sefa, dar tu aveai niste muzici din alea faine de dantzuit, io scoate placa big grin
    Io ma duc sa vad ce gasesc prin pivnita de beut sa ne-incalzim nitzel si sa vina voia buna happy

  27. 27 noiembrie 2009 la 23:11 | #27

    @Laura
    mă mănâncă limba… ptiu!!!
    chestia cu barroso şi cu şefia comisiei de agricultură a ue dată unui reprezentant al româniei, ţară cu o agricultură… nu la pământ, ci îngropată cu ardoare… cum sună???

  28. silavaracald
    27 noiembrie 2009 la 23:13 | #28

    De acord, mifty. happy
    Laura, aici ai perfecta dreptate. Si de vina au fost toti. Dar nu putem sa ne tot vaicarim si sa nu facem nimic. Tu ai un alt statut. Noi, insa, traim aici si depindem de “prostiile” astea. Dar, poate ca e mai bine cum zice mifty… “Ia mai toarna-un paharel, sa ne-nveselim nitel!” Whiski sa fie, ca ma fac prastie! happy

  29. silavaracald
    27 noiembrie 2009 la 23:15 | #29

    Laura, aveam cheia magica pe blogul celalalt. Aici inca n-am verificat, dar nu prea cred.
    M3biiiiiiiiiiis, mai am, bre, privilegii?!

  30. 27 noiembrie 2009 la 23:16 | #30

    @Laura
    l-am tamponat pe-un şerveţel
    şi-am să mă uit cu drag la el
    că e pupic de strigoiţăăăăăă!!!… big grin

  31. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:21 | #31

    Mitfy, suna bine happy
    Citez ce aud pe aici: “cel mai bun, mai gras si mai gustos lapte il dau vacile Romaniei… vacile astea nu-s facute sa aiba ugerul atat de mare cat sa nu mai poata mearga, cum sunt cele din Alpi…” sau ui ce am mai auzit “vinul, dar nu cel ce se gaseste aici in magazine, ala e bun”. Adevarul e ca aici gasesti un vin romanesc de cumparat sub toata critica: facut doar sa fie ieftin. Cand incolo, noi avem vinuri mult mai bune, dar na, alte piete vor aici sa domine: itacii, franzujii, asa ca noi trebe sa ne zbatem mai mult. Si sa fim mai scumpi; suntem prea ieftini pentru a fi de calitate big grin

  32. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:23 | #32

    @mifty
    urla bre, sa te-auda magarusul, sa vezi ce copituta imi trage, de ma-nvart ca o vacuta sprintena cu ugerul mic laughing

  33. 27 noiembrie 2009 la 23:24 | #33

    @Laura
    i-auzi, sebra… ce-ţi spuneam eu??? rolling on the floor

  34. 27 noiembrie 2009 la 23:29 | #34

    @Laura
    dacă cântam pe ritm de rap sau latino, mă auzea, dar dacă-o iau pe lăutărească, a la dona siminică sau zavaidoc, devine subit uşor surd.
    de ambele urechi!! phbbbbt

  35. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:31 | #35

    Whisky, cu nitica gheata, da? Ui, c-am gasit in beci happy
    Io, beau un cognac mic. Am desfacut o sticla, alaltaieri parca si nu stiu cine s-o dat la ea si acum o trebuit sa mai desfac una. Sa fi fost Mifty thinking

  36. 27 noiembrie 2009 la 23:34 | #36

    era cumva sticloiul de alexandrion de 9 stele???
    nu, n-am fost eu!!! big grin

  37. silavaracald
    27 noiembrie 2009 la 23:34 | #37

    Bun cu gheaţă, că mi-o pun pe frunte! Nu stric eu bunătate de băutură cu apă îngheţată! Mersi, fată!

  38. silavaracald
    27 noiembrie 2009 la 23:36 | #38

    @mifty
    Nu aşa, mifty! Ci: “Era Alexandrion de cinci stele, umplută doar pe jumate, cu eticheta uşor dezlipită? Nu, n-am văzut-o!” rolling on the floor

  39. Florian
    27 noiembrie 2009 la 23:36 | #39

    @Laura
    Aha, tu te gândeşti numai că aud eu ce zice mifty, că altfel ai fi gata să te tamponezi cu el. Ei lasă, strigoiţo, să vezi tu ce încep eu să dau din copituţe pe Daily Cotcodac, unde am auzit nişte miorlăituri pufoase de mai mare dragul.

  40. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:39 | #40

    Asa, sefa, nu strica bunatate de tarie cu apa de ploaie laughing
    Mifty, tu ce bei: un vinisor ieftin sau unul din ala din viile de Dobrogea, cum numa’ pe-acolo se gaseste big grin
    Atunci o fi fost Sebruta. S-o fi dat la sticla si nu mai vrea sa recunoasca hee hee

  41. sebra
    27 noiembrie 2009 la 23:42 | #41

    Care-i treaba cu mine, că nu m-am prins straight face

  42. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:43 | #42

    Ameninti, ha? Sa vezi tu ce spini or fi sub puf… de vai de copitutele tale winking

  43. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:44 | #43

    @sebra
    Magarusul vrea sa se dea la pufuletul tau big grin

  44. sebra
    27 noiembrie 2009 la 23:48 | #44

    @Laura
    Eroare,eu n-am pufuleţ big grin

  45. Florian
    27 noiembrie 2009 la 23:51 | #45

    @Laura
    Te faci ca ai uitat, strigoito, ca te-ai păruit cu Miorlaupufos pentru urechea mea bleaga.

  46. sebra
    27 noiembrie 2009 la 23:51 | #46

    @M3bis
    De ce dansează aşa pagina asta? Sau numai mie mi se întâmplă să se mişte singura pagina?

  47. Florian
    27 noiembrie 2009 la 23:54 | #47

    @sebra
    Poate există o legătură între balansul paginii şi numărul gradelor din pahar.

  48. kekee
    27 noiembrie 2009 la 23:55 | #48

    cioc-cioc ! e voie ?
    gata , am băgat piciorul între prag şi uşa.
    acu’ doar sa ma imping.
    tre’ sa recunoştem toţi că sîntem ca băSECU
    - rasişti – ” ţigancă impuţită” nu ne-a deranjat prea mult,
    - şi că dacă un copil homeless ne injură de mamă, mîna dreapta il ştampilează din reflex.
    NU-L APĂR – cine putea fi reprezentantu’ Romaniei în Franţa pe vremuri dacă nu era securist ?
    gioană- ? care din noi poate ajunge ambasadoru’ Ro-manelei, dacă nu-i de-al lor?
    E KĂKAŢI TOŢI !
    şi au avut grija sa nu avem din ce alege.

  49. 27 noiembrie 2009 la 23:56 | #49

    @silavaracald
    … alexandrion de 5 stele???
    pardon, e apşoară de gură, nu-mi belesc eu ficatul numai pentru 5 stele amărâte!!!
    (am gustat o singură dată “metaxa”, de la mă-sa şi ta’su din grecia… mmmmmm!!!… da’ parcă tot horinca, aia cinstită, nu făcătură, e mai bună!!! big grin)

  50. Laura
    27 noiembrie 2009 la 23:57 | #50

    @sebra
    Gata, te-ai dat de gol… tu ai sterpelit sticla big grin si eu il banuisem pe bietul Mitfy… Sefa, ce facem cu sebruta? O sterpelit sticla, o golit-o singura si nici un banut in pusculita n-o lasat, hmmm… ce ne facem?

  51. sebra
    27 noiembrie 2009 la 23:57 | #51

    @Florian
    Păi şi de ce se întâmplă la mine asta, că doar n-am băut nimicuţa ..straight face

  52. kekee
    27 noiembrie 2009 la 23:57 | #52

    @ laura
    ieşi un pic pe balcon.e aer bun. io in cazuri d-astea aşa fac, mintenaş ies şi io.

  53. Florian
    28 noiembrie 2009 la 00:06 | #53

    @kekee
    Zi si de Crin Antonescu, de ce l-ai omis? Securist, comunist, nomenclaturist, imbogatit al tranzitiei, mincinos (aici trebe musai exemplificari)… hai, baga mare.

  54. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:06 | #54

    @Laura
    Parcă nu-mi vine a crede… Cred că-i o înscenare! O ştiu de fată serioasă. Ca mine. Da’ mie mi-a trecut… rolling on the floor
    Mifty! Hai ca-ti pastrez o sticla, pentru Craciun!
    Kekee!!!
    Bine ai venit, bre, la sindicat! Nimerisi?
    De politica ne-am lasat, in urma unui consens tacit… rolling on the floor
    Ce bei? happy

  55. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:09 | #55

    LAMBRUSCO !

  56. Laura
    28 noiembrie 2009 la 00:12 | #56

    @kekee
    e cam frigulet pe balcon, mai bine ma bag sub paturica si-mi trag cearsaful in cap big grin

    Sefa rolling on the floor pai alta idee n-am, nu stiu cine o fi si pe Cipi-Craciunel n-as prea vrea sa-l banuiesc, ca el e cu moarea aia de varza… bleac… hai noroc! Hic happy

  57. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:12 | #57

    @kekee
    Nu ne brusca, bre! Zi mai bine ce bei!

  58. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:13 | #58

    @Laura
    Da’ oare după ce simte omu’ nevoia să bea moare?!!! Ei? winking

  59. Florian
    28 noiembrie 2009 la 00:13 | #59

    @sebra
    Ei, aş. Aşa zic toţi după ce trag la măsea şi pe urmă fac câte un pocinog, cică ei nici n-au văzut paharul.

  60. sebra
    28 noiembrie 2009 la 00:14 | #60

    @Laura
    Heii..io acu văzui pe pagina ailaltă că mă bănui de-o chestiune gradată.
    N-am luat io nica! Poţi să mă cauţi şi-n buzunare! Care nu le am big grin

  61. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:15 | #61

    @ florin
    s-a remarcat ca NU S-A REMARCAT PINĂ ÎN ANU’ ASTA.
    nu o facut o -ulă.
    nu aveau liberalii pe numeni valabil , şi au zis : HAI SA-L BĂGĂM PE ASTA LA INAINTARE.
    ţine minte 3 cuvinte : TOŢI E CĂCĂTI !!!

  62. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:16 | #62

    @sebra
    Eu te cred! Si mie-mi tremura o tzara ecranul, si-mi apare o linie care seamana cu silueta strigoitzei, cand se apropie ziua… “E de la ei, fata!” winking

  63. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:17 | #63

    LAMBRUSCO -de la wiki-KIKI – vin roşu , uşor acidulat , demisec.
    BUN SI DESTUL !

  64. sebra
    28 noiembrie 2009 la 00:19 | #64

    @silavaracald
    Bine că m-ai liniştit! Deja intrasem la idei în legătura cu privirea mea , mă tot întrebam de ce-mi fuge imaginea în halul asta, că parcă, zic eu , am lămpile funcţionale happy

  65. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:19 | #65

    @kekee
    Zi-i, bre, asa: molan! Estem! Hai noroc!

  66. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:21 | #66

    @sebra
    Io cred ca ne joaca shefu’ din botoane, sa ne hipnotizeze, si dupa aia sa ne iscodeasca. Nu-i el dijaba Ministru de Interne! winking

  67. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:23 | #67

    şi io care credeam ca-i de la lambrusco !

  68. sebra
    28 noiembrie 2009 la 00:25 | #68

    @silavaracald
    Da fată, aşa o fi.Da’ eu spui tot şi fără hipnoză laughing

  69. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:25 | #69

    @kekee
    Nu-i, bre, lambruscatu’ ala! E Maestru’… Cardinalu’… Mazarinu’…

  70. Laura
    28 noiembrie 2009 la 00:25 | #70

    Sefa, nici io n-o cred pe sebruta, mai ales, dupa ce am dat de buzunare… intr-unul l-o pitit pe Mifty, care de abia mai poate inota de atata coniecel, in celalalt l-o indesat pe kekee, de tare bruscat se simte mititelul si in ala de pe buca stanga am gast o potcoava de magarus big grin

  71. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:28 | #71

    @Laura
    Voai di mini! Nu cred! Nu poci crede, pur si-n simplu! Iti zic io ca-i trucaj! Den botoane! Si vezi ca nu la ea facea referire magarusul tau, ci la miorlaita aia pufoasa de pe DC… Ei? Nu-i asa ca nu sebra ii de vina? Cum o intrat kiki fara sa bagam de seama, o fi intrat si pufoaica aia si ti-a ras coniacul… Parerea mea!

  72. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:30 | #72

    @sebra
    Pai tu spui, da’ nu esti convingatoare! Iote ce zice strigoitza de tine!

  73. Florian
    28 noiembrie 2009 la 00:32 | #73
  74. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:33 | #74

    replay:
    cioc-cioc !
    aşa am intrat.
    mai am juma de kil de lambrusco , dup-aia chianti !
    hai noroc !
    mîine whisky , ca sa schimbam meniu’

  75. sebra
    28 noiembrie 2009 la 00:34 | #75

    Prea sare Lăurica şi-i bănuie pe toţi.Cre’că ea a băut coniacul sau ce era, şi acuma nu ştie pe unde să-şi scoată cămaşa! Pardon, cearceaful!

  76. Florian
    28 noiembrie 2009 la 00:36 | #76

    Gata, plec ca s-a facut tarziu si maine ma scol dis de dimineata, am o gramada de treburi. Noapte buna tuturor si pupici fetelor.

  77. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:36 | #77

    tre’ sa salvez discuţia, că altfel nu o să îmi pot explica cucuiul de la potcoavă, mîine cind m-oi trezi.

  78. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 00:40 | #78

    Salveaz-o, bre, da’ pi tini cine te salveaza maine de mahmureala, ca le cam amestecasi. Io macar stiu ca de la wisky, asa ca va tzuc si io pi tati si ma bag in scutece. Noapte buna! happy

  79. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:40 | #79

    da măi , ăsta-i om responsabi , nu ca noi.

  80. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:42 | #80

    SU-somn uşor !

  81. Laura
    28 noiembrie 2009 la 00:43 | #81

    Sefa, stai ca ma mai duci la o banuiala… o fi fost magarusul cu pufoaica si cu sebruta… toti trei… ca prea era sticla plina si numa’ unu’ nu reusea, nici macar sa fi fost ceva in genul vorbitoarei… hmm thinking

  82. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:44 | #82

    alooo ! io cu cine mai beau ?
    Laura , daca dau un Henessey mai stai ?

  83. Laura
    28 noiembrie 2009 la 00:45 | #83

    Noapte buna, tuturor. Poate om descoperi maine hotul cognacului, pe sub vreo masa pe aici cand va da Andrei cu matura big grin

  84. kekee
    28 noiembrie 2009 la 00:46 | #84

    chit ca io prefer visichiu’, da daca tot am ramas aşa….

  85. Laura
    28 noiembrie 2009 la 18:15 | #85

    Maestre, bine ca si-a revenit bloaga happy am crezut ca-i ceva cu pc-ul meu: am reactualizat nortonul, spybotul si tot nimic… apoi am luat un paharel de cognac de ciuda si ui si-o revenit happy

  86. M3bis
    28 noiembrie 2009 la 18:35 | #86

    Ne-au atacat invidioşii. Noroc că-s băiet precaut şi fac backup în fiece zi.

  87. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 20:35 | #87

    Maestre, vezi dacă te bagi în politică?!
    Te banară ăştia! rolling on the floor

  88. M3bis
    28 noiembrie 2009 la 20:41 | #88
  89. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 20:45 | #89

    big grin Iar ne-am spălat pe dinţi amândoi!
    Dau o raită pe DC, că azi am cam tras chiulul!

  90. 28 noiembrie 2009 la 22:04 | #90

    Buna seara, bre!
    @Laurica da sheva tare de baut, ca m-au apucat ametelile, de cum am intrat pe Sindicat.
    Aseara m-am culcat devreme si nu am prins ca ati inceput ora de politica.

    Bai e cineva pe aici?

  91. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 22:18 | #91

    E, dar în trecere, că e sâmbătă noaptea. Eu abia venii de la o petrecere care a cam scos untul din mine, aşa că nu zăbovesc mult pe aici. Fii cu ochii pe blog, Căpitane, că ne-au atacat piraţii. Abia a reuşit M3bisul să îl slaveze! Hai că mai vin şi eu pe-aci din când în când, între două aghioase, că tre’ să fim vijilenţi! OKS!

  92. 28 noiembrie 2009 la 22:25 | #92

    Mai bine il ungem cu usturoi pe la ţâţâni să nu-şi mai bage necuraţii cozile.

    La mine in Moldova asa se face in seara de Sf Andrei, facem cruci cu catelul de usturoi pe usi, pe ferestre, in frunte .. sa nu ne viziteze naiba peste an. tongue

  93. 28 noiembrie 2009 la 22:28 | #93

    @M3Pisule
    Deschide mataluta o sala noua cu iz de usturoi sa nu mai intre necuratii.
    Ma voi apuca si eu de cautat cateva descantece de la strabunici sa fim in siguranta cand vom sarbatori pe Sf Andrei.

  94. silavaracald
    28 noiembrie 2009 la 22:37 | #94

    Hai că vin şi eu cu o funie de usturoi. O ţineam de rezervă, pe post de şirag de mărgele, la petrecerea de revelion, dar uite, mă sacrific şi o donez cauzei sindicale! winking

  95. 28 noiembrie 2009 la 23:15 | #95
  96. silavaracald
    29 noiembrie 2009 la 10:00 | #96

    Brrrrrrrrrrrrrrr!
    Ce eşti macabru, bre?!
    Dar o întrebare tot îmi pun: unde au dispărut votanţii lui spălaţi, studenţii care au stat ore în şir la mai multe secţii ca să-l voteze acum cinci ani, intelectualii care l-au investit cu încrederea lor?
    Guţă ăsta ar fi cântat la fel de convingător şi pentru Bin Laden, dacă i se lipeau sutele pe frunte, cu scuipici…
    Încă o dată: brrrrrrr!

  97. M3bis
    29 noiembrie 2009 la 10:02 | #97

    @silavaracald
    Cine-i macabru, fată?

  1. Nici un trackbacks momentan.