Acasă > Bârfe > Dare de seamă

Dare de seamă

6 ianuarie 2010

Asupra activităţii Sindicatului “Cotcodacii” pe anul ce tocmai a trecut. Adecă 2009.

Activitate care a început pe data de 8 septembrie 2009, în jur de orele şaptişpe, cu Prima Şedinţă de Sindicat. 356 de comentarii. În care s-au stabilit lucruri. Lucruri pe care le găsiţi aici.

Cererile Sindicatului au fost:

1. Gravatare – rezolvat

2. Blogroll – rezolvat, ba chiar peste aşteptări, avem baner pe DC….

3. Editare comentarii – rezolvat

4. Îndrumarea cărţilor de la VSFT către persoanele de drept. – rezolvat (mai puţin cartea mea şi-a rigăi, JULIUS, citeşti ???)

5. Smiloaie – rezolvat, după o discuţie pe mess gen:

- Bre, te pricepi?

- Da, de ce?

- Mă ajuţi?

- Dap.

Nu dăm nume.

6. Top 5 DailyCotcodac – rezolvat, după o discuţie ca cea de la punctul 5.

7. Cipendei…. ehhh. Relativ rezolvat cu domnul doftor….

Dacă vă mai aduceţi aminte de altele, spuneţi…..

  1. 13 ianuarie 2010 la 00:35 | #1

    @florian somn bun

  2. Laura
    13 ianuarie 2010 la 00:37 | #2

    Noapte buna, magarusule

  3. 13 ianuarie 2010 la 00:46 | #3

    v-am tucat si eu ,noapte buna

  4. Laura
    13 ianuarie 2010 la 00:48 | #4

    Si eu, noapte buna si vise frumoase batting eyelashes

  5. kekee
    13 ianuarie 2010 la 01:05 | #5

    noapte bună !

  6. 13 ianuarie 2010 la 13:54 | #6

    neata’ care face blatu la cooperativa si-n loc de munca presteaza cotcodaceala?laughing

  7. Laura
    13 ianuarie 2010 la 20:16 | #7

    Buna seara happy

    Sinzi, la mine e gata cu munca pentru azi (cel putin asa cred big grin) o dau pe cotcodaceala daca am cine winking

  8. Florian
    13 ianuarie 2010 la 20:25 | #8

    @Laura
    Buna seara, strigoito. Cotcodaaaac!

  9. Florian
    13 ianuarie 2010 la 20:28 | #9

    @Sinzi
    Bag sama ca tu iti faci autocritica, Sanziano. Esti singura care, la ora pranzului, zici ‘neata si prestezi cotcodaceala.

  10. Laura
    13 ianuarie 2010 la 20:29 | #10

    Magarusule, ce tort ai facut? Ca azi parca era ziua toartelor happy

  11. kekee
    13 ianuarie 2010 la 20:36 | #11

    @Laura
    da , TOARTA de la canistra care o trag după mine, noa’ haidaţi şi luaţi un păhar de vin, că mi/a rupt mînuţele !

  12. Florian
    13 ianuarie 2010 la 20:45 | #12

    @Laura
    N-am facut niciun tort, strigoito, da’ o sa fac unul cu multa frisca, special pentru tine big grin Daca nu-l mananci pe tot, te paste o bataie cu frisca mai ceva ca-n filmele mute.

  13. Florian
    13 ianuarie 2010 la 20:48 | #13

    @kekee
    Azi e zi de tort, ariciule, asa ca eu unul ma abtin de la vin, ca nu se-mbuca una cu alta.
    Si oricum sarbatorile s-au dus, mai da-l incolo de vin.

  14. Florian
    13 ianuarie 2010 la 20:51 | #14

    Tetriiiis! Trecuram de 700 de cotcodaceli, nu mai deschizi si tu o sala 9?

  15. 13 ianuarie 2010 la 20:53 | #15

    @Florian
    Bună seara. Am să o deschid. Doar un bob zăbavă….

  16. Laura
    13 ianuarie 2010 la 20:56 | #16

    Magarusule, frisca? Pai am anuntat ieri ca nu-mi prea place frisca! N-ai fost atent… ntz ntz ntz… o sa dau cu el iar dupa tine laughing

  17. Florian
    13 ianuarie 2010 la 20:57 | #17

    @M3bis
    Măi, dar bun auz mai ai. Bine ca nu ţi-am zis ceva de dulce laughing
    Când deschizi sala nouă să ne zici şi nouă, altfel iar rămân aici de unul singur, cum am mai păţit-o.

  18. Laura
    13 ianuarie 2010 la 20:57 | #18

    Si la un paharel de vin nu prea zic io nuuuu, ca doar is hangita ce pana mea happy

  19. Florian
    13 ianuarie 2010 la 21:01 | #19

    @Laura
    Ba am fost foarte atent, strigoito, tocmai d’aia am zis tort de frisca tongue

  20. M3bis
    13 ianuarie 2010 la 21:05 | #20

    Aveţi sală nouă.

  21. Laura
    13 ianuarie 2010 la 21:07 | #21

    Maestre, dar o sala sa pregatim revolutia n-ai?

  22. silavaracald
    13 ianuarie 2010 la 21:10 | #22

    Wow, că apăru “băietul”! Sara bună, maestre! happy

  23. Florian
    13 ianuarie 2010 la 21:10 | #23

    @Laura
    Sau o sala de tortura, sa-l prindem pe Tiran si sa il prelucram putin. Cred ca vreo trei zile si trei nopti ar fi tocmai bine.

  24. silavaracald
    13 ianuarie 2010 la 21:16 | #24

    Avem sală nouă, la nr. 20! Haideţi că mă plictisesc singură acolo. Şi mă sperie ecoul vorbelor mele…happy

  25. 16 ianuarie 2010 la 15:20 | #25

    La pct. 4 – Si mai putin catre mine. Am doua pe vine… big grin

    P.S. La multi ani, bre! big grin

  26. Laura
    16 ianuarie 2010 la 19:07 | #26

    N.A. mai iute nasti un copil pana primesti cartea aia big grin

    La multi ani si tie! Si sa decurga toate bine!

    PS: cand ti-e sorocul? Is curioasa cum v-ati hotarat pana la urma la prenume laughing

  27. 24 ianuarie 2010 la 01:08 | #27

    @Laura – Doar unu’? Ca mai am 3 luni doar. Sau nici atat, daca ma mai chinuie mult tartorasul astalalt mic de-acasa. Teoretic pe 20-24 aprilie.. cam asa.. Mersi frumos de urari! big grin
    Numele ar fi acum intre David si Mihnea..

  28. M3bis