Acasă > Bârfe > Să strigăm cu toţii-n cor: jos oculta, porcilor!

Să strigăm cu toţii-n cor: jos oculta, porcilor!

Publicitate gratuită. Că-s băiet bun…..
Nu credeţi că omul a ajuns pe Lună, sunteţi convinşi că Elvis şi Ceauşescu trăiesc şi vă e limpede că DNA e o instituţie coruptă până-n măduva oaselor pentru că nu l-a arestat pe administratorul din blocul vostru? Atunci aţi nimerit unde trebuie, la noi găsiţi absolut toate confirmările de care aveţi nevoie.
În această seară, Daily Cotcodac va demasca încă o unealtă murdară a Guvernului mondial: Zelist. Bineînţeles, nu putem spune aici la ce oră vom publica textul, şi ştiţi foarte bine de ce.

  1. 18 ianuarie 2010 la 23:47 | #1

    bă , aici ai dreptate , era clar că o voi şterge/o din ţară, de pe vremea lui ceaşcă.
    Şi culmea , mi/a zis/o persoană care mă ştia din doar vedere, mi/a zis/o acu- vreo 2 ani acasă.
    Nuu , eu visam de mic să o şterg.
    N/aveam cum să stau acas’.
    De mic am călătorit.
    În clasa a doua m/au trimis părintii singur cu trenul, la Braşov la schi.
    M/am dus şi m/am întors perfect.
    Din acel moment nu mai aveam graniţe ! happy

  2. Laura
    18 ianuarie 2010 la 23:54 | #2

    Si Kekee, din pacate, am dubii ca te vei mai adapta iar acolo. Zic asta vorbind mai mult de mine. Oricat mi-as dori, cateodata chiar foarte intens, imi dau totusi seama ca m-am obisnuit altfel. E vorba de mentalitate. Kekee, tu esti altfel decat majoritatea celor din Romanica. Ai avut noroc, zic eu, sa treci peste granite de tot felul happy

  3. 18 ianuarie 2010 la 23:55 | #3

    nţţţţţţ, tot tăran român am rămas .

  4. Laura
    18 ianuarie 2010 la 23:58 | #4

    Daaa… asta e bine happy
    E chiar bineee… sa ai mirosul primaverii in nas, gradina cand infloresc pomii… mirosul ala de tara… laptele proaspat de vaca… happy

  5. Laura
    18 ianuarie 2010 la 23:59 | #5

    Cand o zici tu ca ai ramas taran roman, are alta insemnatate decat cand ar zice-o altcineva winking

  6. 19 ianuarie 2010 la 00:09 | #6

    bă, nu ştiu, io mai stau un pic p/aci, dacă/mi aflu terenul pe marginea unui lac, o tai acasă, ca să/mi construiesc cabana, să/mi am grijă de livada de acasă, poa să se voteze Hitler de preşedinte, mă doare/n pix.
    Ceva ceva tot învârt io , să/mi câştig bani de bocanci , că grâu oi avea, pâine oi avea că doar mi/oi face io, un pui la care să/i tai gâtul cu coasa dacă fuge prea tare , a fi .
    Cum zicea bunica: nu o fo’ niciodată să nu fie oarecum.

  7. 19 ianuarie 2010 la 00:12 | #7

    m/oi duce la crâşma sătească să mai ascult ce aberaţii vehiculează ăiă, când o să mă satur de prostiile lor, o să plec înjurându/i, televizor şi calculator , O SĂ UIT CĂ EXISTĂ !

  8. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:13 | #8

    Pai daca iti iei teren nu poti tu sa-ti faci o balta, ma rog, lac?

    In rest, are bunica dreptate, la tara tot timpul gasesti cate ceva de imbucat rolling on the floor rolling on the floor

  9. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:14 | #9

    Ce viataaa… suna asa idilic… ca m-apuca melancoliile lui Skag happy

  10. 19 ianuarie 2010 la 00:18 | #10

    Acu ma oblga astia sa stau pana la 1 noaptea…straight face
    Poate o da Domnu sa plec din firma asta…desi e criza…

  11. 19 ianuarie 2010 la 00:20 | #11
  12. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:24 | #12

    Ce nasol! Sa dea Domnu!
    Vorba aia “Trebuie sa fim fericiti ca avem de lucru! si inca sa o mai facem si cu drag!” Bleac!

    Hai ca mai ai 35 de minute si e seara libera happy

  13. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:27 | #13

    Stii ceva, Skag? Da-o incolo de criza! Noi sa avem inredere in propriile forte si in ce stim sa facem! Si io as vrea sa-mi schimb cooperativa intr-un fel! Trebe sa ma ambitionez mai tare!

  14. 19 ianuarie 2010 la 00:29 | #14

    Nu, ma refer sa dea domnu, in sensu ca s-ar putea sa pun mana pe un contract cu niste belgieni.

  15. 19 ianuarie 2010 la 00:29 | #15

    m-am enervat , am pus de 3 ori un comentariu si nu merge.
    ciao !noapte buna !

  16. 19 ianuarie 2010 la 00:31 | #16

    Nb kekee

  17. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:33 | #17

    Kekee, nu te du nervos in pat! Nu e bine si vei avea cosmaruri! Lasa ca maine poate merge mai bine happy Noapte buna! (mamaaaaa si ce curioasa mai eram ce ai scris… thinking )

  18. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:34 | #18

    Skag, ma gandeam io ca Domnu da prin mana altcuiva happy
    No, sa dea Domnu contractul!

  19. Laura
    19 ianuarie 2010 la 00:36 | #19

    Plec si io in pat, ca trebe sa fiu maine odihnita! Sa nu ma schimbe cooperativa pe mine inainte sa o schimb io pe ea big grin

    Noapte buna, Skag!

  20. 19 ianuarie 2010 la 00:38 | #20

    NB Laura

  21. 19 ianuarie 2010 la 11:19 | #21

    Tiiii am avut probleme cu netul fix i mijlocul revoluiei si vad ca pana m-am intors s-o gatat, oricum sunt mandra de voihappy dupa ce rezolv problemele cu etul revi sa dau si de baut big grin

  22. 19 ianuarie 2010 la 11:23 | #22

    strigoiţo… ceva de genu??? hee hee
    http://www.youtube.com/watch?v=OPyJe_s9ZW8

  23. 19 ianuarie 2010 la 11:27 | #23

    oooooooooaiii acuma vad, mersi pt blogroll

  24. Florian
    19 ianuarie 2010 la 20:47 | #24

    Bună seara, cameră. Bună seara, pereţi. Bună seara, mobilă. Un pat s-o găsi pe aici, să trag un pui de somn până se adună lumea?

  25. 19 ianuarie 2010 la 20:59 | #25

    seara buna florian!

  26. Florian
    19 ianuarie 2010 la 21:11 | #26

    Seara buna, Sanziano. Se pare ca nu prea poate lumea sa intre pe aici, din cine stie ce motive d’astea internautice, la care nu ma pricep neam. Ieri se vaita kekee ca nu-i intra comentariile, iar acum am vazut ca s-a vaitat si Laura, pe blogul iguanei (“Si la vara cald” din blogroll).

  27. 19 ianuarie 2010 la 21:11 | #27

    Ion se intoarce acasa noaptea tarziu dintr-un bar. Evident putea ca naiba a bautura (ca deobicei de fapt) dar s-a bagat incet in pat langa nevasta-sa care dormea deja.
    A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:
    - Cine dracu’ esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu?
    - Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru
    - Adica .. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie … trebuie sa ma trimiti inapoi!
    - Ok .. poti sa te reincarnezi dar .. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.
    Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.
    - Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis
    - Deci .. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?
    - Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
    - Ovulezi, nu-mi spuine ca n-ai mai facut niciodata un ou?
    - Niciodata!
    - Eh .. relaxeaza-te si lasa sa se intample.

    Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata!
    Cuprins de fericire, a continuat … si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa: IOANE!!! Trezeste-te dracu’ betiv nenorocit! TE CACI IN PAT!

  28. Florian
    19 ianuarie 2010 la 21:21 | #28
  29. Florian
    19 ianuarie 2010 la 22:34 | #29

    De o ora nu mai e nicio miscare pe aici. Ma mut si eu cu cortul pe alte bloguri, mai de soare pline.

  30. 19 ianuarie 2010 la 23:01 | #30

    mmmaaa ce-i cu voi, mi-am rezolvat eu problemele cu netul si voi lipsiti nemotivat?laughing

  31. 20 ianuarie 2010 la 19:57 | #31

    HĂĂĂĂĂLOOOOOOOOOUUUUUU!!!!
    EEEEEEEEEE CIIIIIINEVAAAAA ACASĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ????

  32. Laura
    20 ianuarie 2010 la 20:01 | #32

    Ne-am mutat in sala noua rolling on the floor