Acasă > Bârfe, test > Săptămâna Femeii pe Daily Cotcodac

Săptămâna Femeii pe Daily Cotcodac

În urma presiunilor exercitate de cititoarele DC, Julius a cedat …nervos şi, susţinut, aşa cum se cuvine, de trei dintre cei mai activi scriitori de pe Daily Cotcodac, a hotărât ca, în săptămâna următoare, să scrie numai texte din care să rezulte că femeile sunt bune şi bărbaţii niţel cam porci, asumându-şi toate riscurile, inclusiv comentariile de genul: “Sigur vrei tu ceva…”.

Având în vedere că Julius nu e însurat, îl credem în stare. În stare să scrie.

Noi, membrii sindicatului, îi spunem doar atât. Dacă exerciţiul acesta de literatură SF nu îi reuşeşte, să se întoarcă la pamfletele şi aroganţele de zi cu zi.

Personal, le doresc cititoarelor de pe Daily Cotcodac şi, mai ales, sindicalistelor o primăvară frumoasă şi însorită.

Şi încă ceva, total off-topic. Sindicalişti, a început RoBlogFest-ul! Bănuiesc că nu trebuie să vă mai spun pe cine votăm anul ăsta. Votăm Daily Cotcodac. Să nu ne sabotăm singuri şi să ne pierdem obiectul de activitate. Link-ul îl găsiţi aici.

  1. 28 februarie 2010 la 23:05 | #1

    Lăudabil efortul Tiranului de a ne oferi satisfaţie. Să-i vedem pe comentatori!

  2. 28 februarie 2010 la 23:14 | #2

    Mulţumim pt urărihappy

    Pt votul de la RoBlogFest, nu mă descurc să votez.Mi-am făcut cont, dar orbecăi pe acolo, că nu găsesc buton de votat.

  3. 28 februarie 2010 la 23:16 | #3

    Hai că acum mă înregistrez şi eu. Aştept parola pe email. După aia, orbecăim împreună! happy

  4. M3bis
    28 februarie 2010 la 23:17 | #4

    @sebra
    Voturile vor începe după 12 martie. O să am grijă să scriu şi atunci….

  5. 28 februarie 2010 la 23:20 | #5

    @M3bis
    Păi zi aşa laughing Deja intrasem la idei în legătură cu puţina mea pricepere în treburile astea laughing

  6. 1 martie 2010 la 15:55 | #6

    Ce Martisor dragut a desenat Maestrul hee hee .

    O primavara insorita, dragi cotcodaci.

  7. 1 martie 2010 la 15:59 | #7

    @Ciprian
    Mersi, la fel şi ţie, căpitane!

  8. 1 martie 2010 la 17:37 | #8

    Wow, wow, wow, ce Martisor!
    Ca dovada ca baietii nostri sunt mai bunic ca ai lor!
    kiss kiss kiss

  9. 1 martie 2010 la 17:48 | #9

    @silavaracald
    Nu mă face să mă ruşinez blushing
    Bunic? Mai am până atunci…

  10. 1 martie 2010 la 17:57 | #10

    Erata: in loc de „bunic”, a se citi „buni”
    (Ca sa vezi ce se intampla cand minti! winking )

  11. 1 martie 2010 la 18:03 | #11

    „bunic”???
    cum era bancul cu biserica şi poştaşul, tetrise??? hee hee

  12. 1 martie 2010 la 18:08 | #12

    @mifty Ăsta?
    Nepotul vine in vizita si o gaseste pe bunica de 80 de ani plangand.
    Nepotul:
    – Ce s-a intamplat?
    Bunica:
    – A murit bunicu’ !
    – Pai cum s-a intamplat asa o nenorocire?
    – Azi dimineata in timp ce faceam sex.
    – Dar stiati ca la varsta voastra poate fi fatal!
    – Da, de 5 ani o faceam numai duminica si atunci in ritmul lent al clopotelor de la biserica: la ding – o baga, si la dong – o scotea!
    – Si atunci care a fost problema?
    – A trecut nenorocitul de postas cu soneria lui de la bicicleta!!!

  13. 1 martie 2010 la 18:10 | #13

    aşa-aşa… ăsta!! hee hee

  14. 1 martie 2010 la 18:58 | #14

    sugestiune
    subsemnatu’ mifty, de profesie peşte cotcodăcitor, survolând… PTIU!!! surfând nietu’ având ca aeroport natal blogea lu’ groparu (nu, încă n-am murit, şi nici nu plănuiesc în viitorul apropiat, şi nici în cel îndepărtat!), dădui peste blogu’ împricinatei greucean…a, anume http://harcicotcodacitoare.blogspot.com/ care văzând că se proclamă „cotcodăcitoare” fără acceptul sindicatului din care face şi eu parte, am decis să fac prezenta sugestiune prin care propun ca blogul susnumitei să fie studiat cu atenţie dintr-o comisie formată… eh… din cine are chef, din cadrul sindicatului, ca apoi să stabilim printr-o şedinţă în plen dacă o acceptăm în sindicat, sau nu.
    dacă nu, să stabilim cuantumul daunelor, etc., etc., etc…
    admit…em ca procuror la plănuitul procest de (ne)bune intenţii să fie Julius, mogulul cotcodacioc, şi avocat al apărării, groparul. de preferinţă, treaz, da’ merge şi dacă e „parfumat” cu etnobotanice lichide (teoretic, berea se face din hamei, nu?).
    drept pentru care semnez
    subsemnatu’
    INEXPRIMABIL

  15. Florian
    1 martie 2010 la 19:22 | #15

    Bună seara. Pup toate cotcodacele, că mai mult nu pot big grin Adică mărţişoare nu ştiu să desenez, iar să vă aduc unul furat de pe vreun site este sub demnitatea mea de măgar (m-ai dat pe spate, tetrise, cu mărţişorul tău).

  16. Florian
    1 martie 2010 la 19:24 | #16

    @mifty
    Da’ pe ea ai întrebat-o dacă vrea să se combine cu noi? Că dacă nu, se poate lăsa cu viol în grup şi io nu mă bag.

  17. 1 martie 2010 la 20:03 | #17

    @Florian
    Cum să nu te bagi?! Dacă e în grup, poţi trage chiulul, dar o bifezi ca efectuată! rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

  18. M3bis
    1 martie 2010 la 20:09 | #18

    @Florian
    Lasă, Floriane, că şi eu am furat şnurul de la alţii, doar medalionul e original… winking

  19. kekee
    1 martie 2010 la 21:22 | #19

    @M3bis
    Meseriaş mărţişorul !
    Dar obiceiu’ nu era că fetele fac mărţişoare , că dacă le fac băieţii, le fac din cabluri, şurube, tablă , aşa că la sfârşit mărţişorul duduie, zuruie şi scoate fum.

  20. 1 martie 2010 la 21:49 | #20

    @kekee
    Aici ai dreptate. Pentru că o dată, când eram mai săraci ca acum, sau aveam alte priorităţi, m-a întrebat bărbatu-meu, ştiind că se apropia ziua mea:
    -Auzi, nu-i aşa că ţi-ar plăcea să-ţi fac cadou un strung electric de-ăla micuţ?
    Visa, săracul, aşa ceva de câţiva ani, şi găsise tocmai situaţia potrivită de a face rost de el. big grin

  21. kekee
    1 martie 2010 la 22:21 | #21

    @silavaracald
    Păi vezi , un strung de ăla mic nu se poate nega niciunui bărbat.
    Şi o maşină de găurit, un polizor, o freză, o maşină de debitat, un flex, o maşină de şlefuit , etc.
    Ce ? El nu are voie să aibe jucării ?

  22. 1 martie 2010 la 22:24 | #22

    Ba da, măi. Dar, de ziua nevestei?!! Ţie cum ţi-ar pica dacă ţi-ar face cadou iubita, de ziua ta, un sutien push-up sau o trusă de machiaj? Ai?

  23. kekee
    1 martie 2010 la 22:36 | #23

    @silavaracald
    Încep să cred că am emis semnale false.
    Dar ceva util în bucătărie nu mă supără , că doar când am inspiraţie şi chef , creez şi io acolo.

  24. 4mall
    2 martie 2010 la 09:27 | #24

    @slvc: Ai emis semnale sau feromoni?

  25. 2 martie 2010 la 09:51 | #25

    @4mall
    kekee a emis semnale. De-alea ca-n Top Gun, cu lanternele pe punte….

  26. 4mall
    2 martie 2010 la 12:39 | #26

    @m3bis: din alea de fum, ca indienii!

  27. 2 martie 2010 la 13:32 | #27

    o primavara minunata cotcodaci si cotcodace!happy

  28. 2 martie 2010 la 17:34 | #28

    @kekee
    apropo, mă gândeam să înlocuiesc usturoiul cu ceapa, la paste.
    dar a zis nevastă-mea că ceapa pute… ciudat, când am făcut ieri omletă cu ceapă n-a zis că pute, a zis „mmmmm!!! ce bine miroase!!!” hee hee

  29. 2 martie 2010 la 19:36 | #29

    @mifty
    Acuma depinde şi unde pui ceapa aia. Că dacă o bagi în prăjituri, par exampl, nu cred să fie foarte gustoase! Părerea mea! winking

  30. Florian
    2 martie 2010 la 22:28 | #30

    @mifty
    Decât să înlocuieşti usturoiul, mai bine îl faci mujdei şi înlocuieşti pastele cu o saramură de crap.

  31. 2 martie 2010 la 23:28 | #31

    @Florian
    crap???
    da’ ce, crezi că vreau să mă sinucid???
    că animalul ăsta e cel mai vertebrat din lume: ori mori de plictiseală alegând oscior cu oscior, ori îl mănânci… şi te rişti să mori cu’n os în gât… revenge of the ghost fish!!! hee hee

  32. Florian
    2 martie 2010 la 23:33 | #32

    @mifty
    N-am zis bre crăpcean, am zis crap. Asta înseamnă de la doo kile juma’ în sus şi ăsta are mai mult oase mari. Da’ dacă vrei tu, să fie păstrăv, na.

  33. 3 martie 2010 la 00:01 | #33

    Somn, bre! Nu mai mare de un kil, că pică greu la lingurică. Şi pus pe grătar, să se scurgă toată grăsimea aia puturoasă! winking

  34. 3 martie 2010 la 00:03 | #34

    @silavaracald
    … ţi-am zis că am o cumnată la chilia-veche?? big grin
    oricum, nu-mi place peştele.
    doar gingirica tongue

  35. 3 martie 2010 la 00:36 | #35

    Şi pe aia cum o mănânci?
    Uscată şi sărată? Conservă? Crudă? Afumată? Cu bere? Cu vin alb?

  36. 3 martie 2010 la 00:39 | #36

    @silavaracald
    prăjită în tigaie, 5 pe-o scobitoare, cu pâine, de preferinţă proaspătă.

    merge şi afumată… şi-mi place şi scrumbia afumată, chit c-a ajuns articol de lux de când ne-a „uşurat” băse, şi mai apoi ue, de flotă…

  37. 4mall
    3 martie 2010 la 09:40 | #37

    @mifty: cel mai bun peste e porcu’, asa ca nu inteleg de ce atatea discutii!

  38. 3 martie 2010 la 17:37 | #38

    @4mall
    … dacă te duceai mai adânc în… marea neagră, aflai tu care e cel mai bun peşte de pe lume.
    doar că ne mai împărtăşeai descoperirea doar prin intermediul mamei omida!! big grin

  39. 3 martie 2010 la 18:00 | #39

    @silavaracald
    mie mi-ar place un osciloscop cu 2 canale, cu fmax 100 mhz! big grin

  40. 3 martie 2010 la 18:20 | #40

    Anunţ important pentru sindicalişti. Se pun la dispoziţie subdomenii de genul sindicalist.cotcodacii.ro. Cine s-a săturat de wordpress.org sau alte minuni să mă contacteze. Conducerea.

  41. 3 martie 2010 la 18:31 | #41

    @M3bis
    discutăm pe mess mai târliu???…

  42. 3 martie 2010 la 18:35 | #42

    @mifty
    dap

  43. 4mall
    4 martie 2010 la 08:39 | #43

    Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  44. 4 martie 2010 la 08:47 | #44

    @4mall
    Uiiiiiiiii ce? Ai alunecat de pe scaun?

  45. Florian
    4 martie 2010 la 08:52 | #45

    Dacă aluneca de pe scaun, era uiiiiiiiiii… bum! Cred că a călcat în ceva.

  46. Florian
    4 martie 2010 la 09:00 | #46

    Mă, tu ai draci pe tine? Cu blogul vorbeam, că-mi face fiţe.

  47. 4 martie 2010 la 10:19 | #47

    Si asta, bre?!
    Vezi cum vorbesti cu el, ca-i al nost’! sad

  48. 4mall
    4 martie 2010 la 13:57 | #48

    uiiiiiiiiiiiii inseamna ca ma buCURam ca merge. Partea proasta e ca mi-am cam prins urechile in el.

  49. 4 martie 2010 la 16:24 | #49
  50. 4 martie 2010 la 20:04 | #50

    @4mall
    Cam pe unde ţi-ai prins urechile, să te ajut?

  51. kekee
    4 martie 2010 la 20:12 | #51

    @M3bis
    sub perucă ! big grin

  52. 4 martie 2010 la 22:29 | #52

    @kekee
    ba pe sub plete… nu vezi ce faţă de cantemir are??? big grin

  53. Florian
    4 martie 2010 la 23:53 | #53

    Toate prostiile îmi intră pe e-mail:


    Vezi mai multe din Funny pe 220.ro

  54. 5 martie 2010 la 12:07 | #54

    Bleah!
    Tocmai voiam sa mananc! sad

  55. 5 martie 2010 la 12:33 | #55

    @silavaracald
    Poftă mare!

  56. 5 martie 2010 la 22:54 | #56

    Scârboşilor! sad

  57. 6 martie 2010 la 17:25 | #57

    ce minunatielaughing cred ca gagica era un gagiclaughing

  58. 6 martie 2010 la 17:40 | #58

    Păi, ERA, fată, că avea barbă!
    And, btw: tu ne urmăreşti pe ascuns şi apari doar când nu e nimeni pe aici? winking

  59. 6 martie 2010 la 18:07 | #59

    cam asa ceva , in realitate am f putin timp liberlaughing si intru cand apuc sa-mi iau rezerva de zambete

  60. 6 martie 2010 la 19:36 | #60

    Atunci ia câteva şi de la mine, să ai pentru acasă! happy happy happy happy happy happy

  61. 6 martie 2010 la 19:54 | #61

    multumesc, in rest, cine mai misca pe-aici?

  62. 6 martie 2010 la 21:20 | #62

    După cum vezi, îna afară de noi două, nimeni.
    E sâmbătă seara! happy

  63. 6 martie 2010 la 21:40 | #63

    mai dau eu din când în când, din mână, picior, cap… fund!! tongue

  64. 6 martie 2010 la 21:48 | #64

    Dansezi? Sau Parkinson, Doamne feri?

  65. 6 martie 2010 la 21:51 | #65

    exersez la „dansul pinguinului”… ştie ciprian ce e aia!!! hee hee

    m3bis, e o problemă cu pluginul de smiloi… nu redă tot.
    oare e cazul să pun alt plugin, mai „complet”??

  66. 6 martie 2010 la 21:56 | #66

    lasa ca stiu si eu, ca l-am vazut! rolling on the floor
    Ai chimir ca ăla? Dar clop?

  67. 6 martie 2010 la 22:29 | #67

    nu.
    da’ se poate aranja… problema e că n-am de unde scoate burtă… că mustaţă… fac eu rost!! big grin