Acasă > Bârfe > S-a mutat DailyCotcodac.

S-a mutat DailyCotcodac.

Pentru cei care nu reuşesc să acceseze noua pagina a blogului DC sau care au amici care nu reuşesc.
Puteţi încerca următoarele:
1. Deschideţi Start menu;
2. Daţi click pe Run;
3. Scrieţi în fereastra nou apărută, la Open ipconfig /flushdns
4. Apăsaţi OK sau Enter.
5. Încercaţi din nou să intraţi pe http://www.dailycotcodac.ro

  1. 22 martie 2010 la 11:33 | #1

    Și în Vista cum fac? că nu găsesc run la start…

    Am gasit RUN, am facut pasii, si tot nu merge DC-ul….

  2. M3bis
    22 martie 2010 la 11:43 | #2

    Ar trebui să meargă şi în Vista. Doar dacă nu ieşi prin vreun proxy, de la serviciu. Atunci chestia asta ar trebui făcută de administratorul de reţea…

  3. M3bis
    22 martie 2010 la 11:45 | #3

    Here is how to fix corrupted DNS cache in vista.

    1. Click the Microsoft Vista Start logo in the bottom left corner of the screen
    2. Click All Programs
    3. Click Accessories
    4. RIGHT-click on Command Prompt
    5. Select Run As Administrator
    6. In the command window type the following and then hit enter: ipconfig /flushdns
    7. You will see the following confirmation:
    Windows IP Configuration
    Successfully flushed the DNS Resolver Cache.

  4. 22 martie 2010 la 12:10 | #4

    Multumesc, am reusit

  5. M3bis
    22 martie 2010 la 12:13 | #5

    @Arsulici
    Cu plăcere winking

  6. 22 martie 2010 la 13:39 | #6

    nu merge.
    deşi nu e prea de mirare: ies prin router, şi-ar trebui şi ăla să aibă parte de un flush dns…

  7. M3bis
    22 martie 2010 la 13:49 | #7

    @MifTy
    da un restart la router

  8. 22 martie 2010 la 14:07 | #8

    @M3bis
    am dat de-aseară… nu e prima oară când se întâmplă la mine ceva de genul…
    de fapt, dau submit la ăsta, şi-l opresc din alimentator vre-o 10 minute, cât fumez o ţigară…

    later: nimic!!!
    nu pot face altceva decât să aştept…

  9. M3bis
    22 martie 2010 la 14:20 | #9

    @MifTy
    Hai pe mess

  10. Laura
    22 martie 2010 la 15:34 | #10

    Maestre, m-o pus mama zmeului la lucru si am dat pe start-ausführen-ipconfig /flushdns. Asa-i cand il loc sa lucru tai frunza la caini laughing
    Si am intrat si pe DC. Acum mi-o ramas texul ala in “ausführen”. Cum il sterg, sa nu se mai vada texul cand deschizi start si ausführen thinking

  11. 22 martie 2010 la 15:55 | #11

    @Laura
    Scrii alta comanda la “ausführen”, cum ar fi cmd si dai enter. O sa ramana cmd

  12. 22 martie 2010 la 16:56 | #12

    @M3bis
    sper să mai fii laughing
    că tot “verzeichnis” e la mine!!! hee hee

  13. Laura
    22 martie 2010 la 19:36 | #13

    Maestre, cu comanda aia sper ca nu desfiintez calculatorul laughing

    Mifty, adeca tot o apa si-un pamant hee hee

  14. 22 martie 2010 la 20:24 | #15

    tetrise, nu-i mai bine să ne faci tu legătura direct de aici, ca de obicei?

  15. Laura
    22 martie 2010 la 20:25 | #16

    Sperietoare de ciori rolling on the floor rolling on the floor

  16. Laura
    22 martie 2010 la 20:38 | #17

    Sefa, la mine merge daca apas pe Tirania. Dar doar dupa ce am facut ce ne-o indrumat Maestrul happy

  17. 22 martie 2010 la 20:40 | #18

    Deci, eu n-am reuşit!
    Văd că nu-s singura.
    După ce scriu ipf /config-ul ăla, apare ceva extrem de fugitiv, după care rămâne totul neschimbat. Degeaba scriu apoi http://dailycotcodac.ro, că tot site-ul vechi îl încarcă!
    Deşteaptă mişcare!

  18. Laura
    22 martie 2010 la 20:43 | #19

    Pai si la mine e site-ul vechi. Dar comentariile si articolele sunt acutale. Si credeam ca e ok. Ori trebe sa apara in alta forma?

  19. Florian
    22 martie 2010 la 21:00 | #20

    Incredibil, dar adevarat. Eu intru pe DC de aici, din blogroll, fără probleme şi fără să fi făcut paşii de care zice tetris. Dar asta se întamplă numai în oftica mea, pentru că sunt racit cobză şi trebuie să mă bag in pat, unde am zăcut şi până acum.
    O seară plăcută, Cotcodaci, şi aveţi grijă de strigo, să nu-şi piardă vreun oscior prin cine ştie ce cavou. Căpitane, în tine şi în Ardelin mi-e nădejdea.

  20. Laura
    22 martie 2010 la 22:11 | #21

    Aoleo, bietul maga! Insanatosire grabnica! Oi fi luat-o de la Capitan big grin Sper ca lui sa-i fie mai bine acum happy

  21. 22 martie 2010 la 23:03 | #22

    Neata, in Moldova se prinde bine DailyCotcodac. Ia tastati voi acolo in run c.ip.rian sa vedeti cum se repara tot.
    @florian
    Insanatosire grabnica, desi ma indoiesc ca vei mai fi vreodata sanatos.

  22. yeonsaeng
    23 martie 2010 la 09:33 | #23

    eu nu inteleg o treaba..adica de ce pe DC nu mai este link catre sindicat?

  23. 23 martie 2010 la 10:01 | #24

    @yeonsaeng
    Este, fată. Sub ultimele comentarii din dreapta. Banner-ul cu mascota…

  24. yeonsaeng
    23 martie 2010 la 10:15 | #25

    @tetris
    la mine nu apare

  25. M3bis
    23 martie 2010 la 11:00 | #26

    @yeonsaeng
    uite…

  26. 23 martie 2010 la 11:02 | #27

    M3bis,
    ieri a mers smecheria, azi mi se incarca iar site-ul vechi…..
    iar trebuie sa dau flush? nu ar fi fost normal sa nu mai am probleme?
    Daca pun mina pe dns-ul asta, il maninc de viu big grin

  27. M3bis
    23 martie 2010 la 11:04 | #28

    @Arsulici
    Nu esti singurul… mie, pe RDS nu-mi mai merge deloc… noroc ca am vreo 3 provideri, mama lui de hosting…

  28. 23 martie 2010 la 12:09 | #29

    @M3pis
    La mine merge f bine pe Rds, stas!!!

  29. M3bis
    23 martie 2010 la 12:41 | #30

    @Cibrian
    Da. Si la mine. Numai ca nu stas…
    Pentru cei care au probleme cu DC-ul, v-am pus ultimul articol aici

  30. 23 martie 2010 la 18:41 | #31

    La mine nu merge deloc, dar m-am obişnuit! happy
    Ah, era să greşesc! De la serviciu merge, dar se presupune că acolo ar trebui să fac altceva decât să mă hlizesc cu DC. winking

  31. silavaracald
    23 martie 2010 la 19:57 | #32

    @M3bis
    Maestre, ne dăduşi un link aiurea! happy

  32. 23 martie 2010 la 20:35 | #33

    n-am dat nici-un link aiurea. Nu reusiti voi sa intrati pe adresa noua sad

  1. Nici un trackbacks momentan.