Acasă > Bârfe, test > Cele mai frumoase SMS-uri de Paşti

Cele mai frumoase SMS-uri de Paşti

Pentru ca lumina sărbătorilor pascale, dar mai ales kilogramele de drob şi cârnaţi să vă intre mai uşor în suflet, am decis să vă ajutăm să râdeţi şi în aceste zile, când televiziunile sunt decise să readucă în suflete tristeţea difuzând doar Divertis şi Mondenii. Din păcate, tot ce am putut produce e un articol cu poante ieftine legate de SMS-urile de Paşti. Nu toate SMS-urile comentate în cele ce urmează au fost primite de autor de-a lungul timpului (acum, câţi prieteni cretini poate să aibă un om?); unele sunt luate de pe net.

Continuarea pe Daily Cotcodac…

  1. Laura
    13 aprilie 2010 la 00:29 | #1

    surprise

  2. Florian
    13 aprilie 2010 la 00:31 | #2

    hypnotized

  3. Florian
    13 aprilie 2010 la 00:46 | #3

    I-| wave big hug

    Primul emoticon trebuia sa fie ala care doarme dar nu vrea sa iasa, asa ca iti spun prin cuvinte nopte buna. happy

  4. Laura
    13 aprilie 2010 la 12:04 | #4

    Neata happy

  5. M3bis
    13 aprilie 2010 la 12:07 | #5

    Neaţa!

  6. 13 aprilie 2010 la 14:34 | #6

    @m3bis Neata patroane.

    @laura Bre ai si aparut, neata si tie. Pari mai dulce azi. big grin Cica daca iti iese strigoita in cale dis de dimineata ai ghinion toata ziua tongue … ma iau si eu de tine, ca matza nu o mai dat de mult pe aici.

  7. Laura
    13 aprilie 2010 la 17:51 | #7

    Cipi, ui ca-ti ies in cale si de dupa amiaza… poate asa se indreapta pocinogul si devine noroc winking

    Tra s-o tragem pe matza umpic de coada, sa apoi ce mieunaturi ne auzim laughing
    Si la arici sa-i smulgem vre-o teapa big grin
    La Mifty… pfui… nu stiu… ah, sa punem matza pe el laughing !

  8. M3bis
    13 aprilie 2010 la 21:00 | #8

    Bună. Bună seara!

  9. 13 aprilie 2010 la 21:33 | #9

    Bună!
    Am ajuns şi eu acasă de vreo oră!
    Ah, vorbesc singură!
    Şi nici ecou nu mai e, că a izolat tetrisul totul în jur… sad

    Băăăi, vă luarăţi de mine în lipsă?
    Habar n-aveţi ce zile câinoase am avut! Lasă că vă povestesc când oţi apărea pe aici…

  10. M3bis
    13 aprilie 2010 la 22:15 | #10

    @silavaracald
    N-am izolat nimic, fată!

  11. 13 aprilie 2010 la 23:49 | #11

    Păi, când mă plângeam de ecou, acum câteva zile, aşa ziceai; că izolezi. Şi am luat de bună ce ai spus. happy

  12. Laura
    14 aprilie 2010 la 21:32 | #12

    No, zi sefa, ce zile cainoase ai avut! Sper ca nu asa ca ale mele sad

    Sara buna!

  13. 14 aprilie 2010 la 21:49 | #13

    Cred că o să scriu despre ele, că prea mi-au mâncat sufletul!
    A trebuit să-mi adun documentaţia pentru contractul cu Casa de Asigurări. Tot doi pe-un loc! Ca în România. Un munte de hârtii care puteau fi înlocuite de câteva clickuri făcute de oameni care pentru asta au fost angajaţi…
    A ta cum a fost?

  14. Laura
    14 aprilie 2010 la 21:52 | #14

    Tot cu hartoage la scarbici sad
    No, i-am dat de cap pana la urma. Sper happy

  15. 15 aprilie 2010 la 13:21 | #15

    fu cam aşa:
    - în martie am pus mîna pe o placă de bază 9 plus rami, la fel de noi, şi m-a pus dreq să bag win7, şi nu oricare, ci ăla pe 64 de biţi, că procu’ ştia ce-i aia…
    greşeală fatală, 2 săptămâni m-am spart căutând drivere şi aplicaţii care să-mi meargă.
    concluzia: sufletu’.
    mai ales c-am pierdut şi chestia cu 1 aprilie pe dc… crying

    - acum mă lupt cu un pc care nici defect nu e, da’ nici bine nu merge… şi de când am ddr2, laptopul mi se pare leeent, şi nu mai am răbdare să stau pe el.
    şi cum am un singur monitor acuma…

    la asta adăugaţi plimbările sau primirile de oaspeţi obligatorii de paşte, plus alergătura obişnuită cu copii… plus o poftă din ce în ce mai mare de somn…

    btw, ouă am mâncat eu, da’ n-am numărat, şi feliile de drob la fel… am mâncat tot fără număr… că ştie toată lumea că bag drob în mine ca spartu’!!! hee hee

    şi ceva mumos, aşa, de bună vedere: http://www.youtube.com/watch?v=CT1P4H2kKu4