Acasă > Bârfe, test > Educaţie în familie. Azi, capitalele lumii

Educaţie în familie. Azi, capitalele lumii

Feciorul se plictiseşte.
-Du-te, bă, afară!
-Şi ce să fac afară, că mă plictisesc?
-Joci şi tu un pâr-pac, un lapte gros, un nouă pietre.
-Neah, că n-am cu cine.
Incinta dintre blocuri e plină de copii. Cum adică nu are cu cine?
Azi aşa, mâine-aşa. Şedinţă în familie. Nevasta:
-Să-l ducem la un psiholog.
-Păi ăştia cer bani.
-Nu, că am eu pe cineva, am rezolvat-o cu ceva. Nu ne ia niciun ban.

Continuarea pe Daily Cotcodac…

  1. Laura
    21 iunie 2010 la 21:57 | #1

    Super tare articolul rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

  2. 22 iunie 2010 la 21:19 | #2

    Apoi, dacă e cu capitale de-astea, sigur aichiuul meu îi sub o sută! Cred că şi fără ele, tot pe-acolo se-nvârte! rolling on the floor
    Dar tot e suficient ca să fac prezenţa, azi.
    1. Io.
    2. Tetrisul
    3. Strigo.
    Care mai apare, să se semneze în condică! happy

  3. 22 iunie 2010 la 21:55 | #3

    N-apare nimeni!
    Lasă că vă altoiesc io când mi-oţi cere primă!

  4. 22 iunie 2010 la 22:58 | #4

    Fataaaa, eu eram , dar in sala cealalta… fumam cu baietii si faceam niscaiva proiecte pentru acasa.

  5. 23 iunie 2010 la 17:39 | #5

    Bine, bine, te-am trecut. Mai ramane Riga Maga, caruia nu stiu pe unde-i umbla copitutzele de nu da pe aici. Si Sinzi, dar pe ea o inteleg. La orele la care-si face aparitia pe aici, gaseste usa inchisa…

  6. 23 iunie 2010 la 18:11 | #6

    @silavaracald
    M-ai trecut şi pe mine, da? Că nu mă am pe bune cu doctora de familie, să vin cu certefecat.

  7. Laura
    23 iunie 2010 la 20:50 | #7

    Pe mine trece-ma de doo ori happy
    poate iau si prima big grin

  8. 23 iunie 2010 la 21:12 | #8

    Apai asa sa ma treci, ca eu si cand nu sunt pe aici tot sunt laughing .. pe undeva.

  9. Laura
    23 iunie 2010 la 21:57 | #9

    Capitane, esti la fotbal, da? Vezi sa tii cu cine trebe big grin

  10. 23 iunie 2010 la 22:15 | #10

    Aia e prezenţa de ieri, sau de mâine?big grin

  11. 24 iunie 2010 la 00:53 | #11

    Laura draga, nu m-am uitat la meci. Oricum nu aveam emotii pentru Germania. Am gasit cateva episoade din House MD pe care nu le vazusem. Meciuri sunt in fiecare zi.

  12. 24 iunie 2010 la 00:54 | #12

    @Sebra Tu pontezi o data pentru toata saptamana tongue Se stie!

  13. 24 iunie 2010 la 22:48 | #13

    @Ciprian
    Păi şi nu se pune?laughing

  14. Florian
    24 iunie 2010 la 23:15 | #14

    @giana
    Dacă vrei grai moldovinesc, ia d’aşilea:
    http://www.220.ro/funny/Interviu-Cu-Un-Moldovean-Dupa-Concert/eV55VXpEru/?utm_source=Newsletter__Newsletter_220.ro&utm_medium=&utm_campaign=newsletter_11183

    Aoleu, nu aici trebuia sa postez mizeria asta! Scuze!

  15. Laura
    24 iunie 2010 la 23:19 | #15

    Maga, dupa ce ca lipsesti mereu, te mai tii si de shotii! Trei! Acum sa vedem cum transpiri sa-ti scoti treiul! Te-ai trecut in condica? BA!

  16. 25 iunie 2010 la 00:21 | #16

    Deci, făcurăţi şedinţă fără mine! Bineee!
    Şi văd că Flo veni cu fiţuici, de pe alt blog! rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
    Giana, ai?
    Unde vezi tu blondă cu dulşi grai moldovinesc pe aişi?!

  17. 25 iunie 2010 la 22:09 | #17

    Prezent… ent.. ent.

  18. kekee
    26 iunie 2010 la 00:14 | #18

    shăfule .
    Mi-or fujit toate icoanele de pe desktop.
    O rămas numai wallpaperul.
    Nu mai poci umbla în computer ?
    Unde tre’ să intru ca să salvez măcar ce e pe partişia cu poze şi muzică ?
    Dacă ne întâlnim în viaţa asta dau neşte beri – dacă nu se transferă în altă viaţă.

  19. georgiana
    26 iunie 2010 la 00:58 | #19

    Flo, rolling on the floor

  20. 26 iunie 2010 la 13:08 | #20

    26 iunie, Jurnalul de bord al Capitanului.
    Ploaia s-a oprit. Din pacate, din cauza intunericului nu am putut vedea curcubeul. laughing

  21. Laura
    26 iunie 2010 la 21:54 | #21

    Capitane, pune-ti ochelarii aia roz, ca pote-l vezi laughing

  22. 26 iunie 2010 la 23:40 | #22

    Dar nu am ochelari roz. Doar pe la balciuri am vazut ochelari roz.

  23. Laura
    26 iunie 2010 la 23:59 | #23

    Capitane, daca vrei sa vezi roz, apoi vezi roz si cu ochelari albastri big grin

  24. 27 iunie 2010 la 00:24 | #24

    Pai ce, nu pot sa vad chestii roz si cu ochiul liber? De ce mi-ar trebui ochelari? Eu urasc ochelarii, la moaca mea greu gasesc unii sa stea omeneste.

  25. Laura
    27 iunie 2010 la 00:34 | #25

    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
    la mine-i de musai ca de voie buna big grin

  26. 27 iunie 2010 la 21:58 | #26

    big grin pai vezi daca nu ai mancat morcovi si varza cand erai mica.. tu ai vazut iepuri cu ochelari ?laughing (da, stiu e un banc vechi)

  27. 29 iunie 2010 la 11:50 | #27

    Stiu eu pe cineva care ar trebui sa vada FOARTE BINE, la cati morcovi a manevrat „la viatza lui”. Ia ghiciti cine-i? laughing

  28. Laura
    29 iunie 2010 la 21:27 | #28

    O fi unul care se plimba prin Toscana fericit si se mai indura sa ne trimita si noua cate ceva sa ne desfatam ochii (cu ochelari, ca io n-am papat atatia morcovi laughing ) si sa ne dezlanzuim visele big grin ?

  29. Laura
    29 iunie 2010 la 22:31 | #29

    Io am ghicit, ia sa mai ghiceasca si altii tongue

  30. 30 iunie 2010 la 12:00 | #30

    laughing Riga Morcovel presupun.

    Sebrutoooo, la multi ani! Vin incoa sa pontezi si pentru saptamana asta.

  31. 30 iunie 2010 la 17:40 | #31

    Esti pe-aproape!
    Nu. E Ariciul-Morcovel! laughing

  32. 30 iunie 2010 la 20:44 | #32

    Dar de cand aricii mananca morcovi? Stiam ca sunt insectivori si din cand in cand pacatuiesc cu cate un pui. Poate ii mananca morcovul in fund laughing.

  33. Laura
    30 iunie 2010 la 20:55 | #33

    Cipi si mai mananca melci happy Dar poate si morcovul in fund rolling on the floor
    Sefa, io ce castig, ca doar am ghicit happy

  34. 1 iulie 2010 la 16:32 | #34

    @Laura Un morcov. laughing (Stiu de celelalte, m-am interesat). Am gasit inca un subiect spre care pot devia discutiile prea serioase, serioase doar pentru altii. laughing

  35. Laura
    1 iulie 2010 la 21:15 | #35

    Cipi, doar un morcov… crying crying crying (macar sa fie mare big grin )

  36. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 21:55 | #36

    buna demeneata!kiss
    pentru recuperat,cui sa ma adresez?batting eyelashes

  37. 1 iulie 2010 la 21:59 | #37

    Mie, cu „Da ci mai fasi iubire?” laughing dar ca sa-ti raspund trebuie sa vii de manutza cu sebruta. Ca a lipsit saptamana asta si ma doare sufletelul sa o trec absenta.

  38. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:02 | #38

    laughing)ceprean,poati ti iau di urechi

  39. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:04 | #39

    da pleci asa,fara sa arunci si tu un sar`na,acolo?ntz!

  40. 1 iulie 2010 la 22:09 | #40

    Da nu plec tu de voie buna, ti-am zis ca s-o intamplat chestii nasoale.

  41. Laura
    1 iulie 2010 la 22:13 | #41

    Yoyoyoyoooo…. kiss mie sa mi te adresezi, ca Cipi e vinovat ca am primit doar un morcove, desi meritam mai multi big grin

  42. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:20 | #42

    kisskisskissapi,asa..da cum le recuperez?si daca nu-i cu suparari,poati primesc si un coleg di bancabatting eyelashes
    ceprean,esti un mencenos

  43. 1 iulie 2010 la 22:23 | #43

    pai cand am menciunit?

  44. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:24 | #44

    laughing)da cand n-ai menciunit?

  45. 1 iulie 2010 la 22:25 | #45

    hai mai! sad

  46. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:27 | #46

    undi,mai?

  47. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:28 | #47


    Vezi mai multe din Faze tari pe 220.ro
    ceprean,da nu mi-ai zis ca le ai cu matematicile;;)

  48. Laura
    1 iulie 2010 la 22:28 | #48

    Maaai, care-i baiul? Si io care credeam ca-s cea mai nefericita strigoita ca am primit doar un morcove tongue

    Yoyo, da’ frumoasa te-ai mai facut… happy

  49. 1 iulie 2010 la 22:34 | #49

    nu minciuni ca sunt minciunos. tongue

  50. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 22:39 | #50

    ceprean,mareste-i portia de morcovi laurei,ca chiaaar are nevoie

    @laura,nu m-am facut fata,nu m-am facut diloc

  51. 1 iulie 2010 la 22:40 | #51

    @laura Sa stii ca YeonSaeng nu minte. Poti sa iei din cos cati morcovi vrei.

  52. Laura
    1 iulie 2010 la 22:45 | #52

    Mersiiiiii happy
    Yoyo, adica Cipi zice sa iau din cos si cand bag mana ma paleste big grin ?

  53. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 23:08 | #53

    nunu..e baiat cuminte

  54. Laura
    1 iulie 2010 la 23:15 | #54

    ca catzelul lu’ parinte laughing

  55. yeonsaeng
    1 iulie 2010 la 23:24 | #55

    care catzel?

  56. 2 iulie 2010 la 00:44 | #56

    Laurica , nu ca catzelul lui parinte, eu stiu ca era ca catelul lui Melinte laughing
    … care musca tot ce prinde:
    oua, oase si ciolane,
    tenisi, blugi si .. si .. curul mare.

  57. Florian
    2 iulie 2010 la 08:12 | #57

    Oofff, a fost pe aici puisorul nostru galbior, iar mie nu mi-a zis nimeni nica crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying

  58. Laura
    2 iulie 2010 la 13:55 | #58

    Magaaaa, ce inundatii ai facut pe aici… poate se indura yoyo si mai vine o data, nu de alta, dar se uda cearceaful si altul de schimb n-am crying

  59. georgiana
    2 iulie 2010 la 19:22 | #59

    Nici sinistratii carora le’o luat viitura casa nu plang asa ca tine, mai Flo! Ia vezi ca’s geloasa! sad

  60. Florian
    2 iulie 2010 la 21:09 | #60

    @giana
    Bre, yoyo e prima mea nevastă de pe bloaga sindicală, de pe vremea când eram ditamai Rigă. Eheee, ce vremuri… cu câţi pumni de lăţei m-a pricopsit… câte linguroaie am încasat pe spinare, când m-a azvârlit în stradă, de unde m-a cules iguana şi m-a consolat în cearşafurile ei roşii… oofff, cum să nu fiu nostalgic după atâtea trăiri tumultoase…

  61. georgiana
    2 iulie 2010 la 21:29 | #61

    rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor beleaooooooooo!

  62. Laura
    2 iulie 2010 la 22:17 | #62

    Georgie, vaz ca maga o dat si el in nostalgie laughing Boala grea asta… se ia big grin

  63. 3 iulie 2010 la 23:52 | #63

    Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz! Hmm. Hai bre dar iar dormiti? Ati cam imbatranit.

  64. 3 iulie 2010 la 23:53 | #64

    Vai…, dar ce urat is cand dau trezirea cu vuvuzela.

  65. georgiana
    4 iulie 2010 la 07:19 | #66

    Pa copilasi! Dac’o sa fiti cuminti, o sa va aduc niste bere Kaiser, ca fabrica e la doi pasi de locul unde am sa stau! winking

  66. 4 iulie 2010 la 17:16 | #67

    si niste kaiser chiar..

  67. Laura
    4 iulie 2010 la 21:04 | #68

    Georgie, apoi io nu va aduc cate un mertzan… ca se fabrica prin apropiere laughing

  68. 4 iulie 2010 la 22:02 | #69

    Pe la mine pe aici nu se mai fabrica nimic, asa ca va aduc cat vreti.
    @laura ia exemplu de la mine, sa fii darnica. big grin ce daca dai si tu un mertzan pe cap de cotcodac?

  69. Laura
    4 iulie 2010 la 22:14 | #70

    Capitane, darnic esti laughing
    O floare uscata si tot ai putea sa ne aduci ceva. La maga o mana de fan big grin

  70. 5 iulie 2010 la 12:54 | #71

    Mersi, mi s-a mai spus. E una din marile mele calitati.
    Maga acum papa carburanti.

  1. Nici un trackbacks momentan.